Kategoriler
Konular

HTC One M9 Tasarım ve Malzeme Kalitesi

htc one m9 tasarım

HTC One M9‘un tasarımında köklü bir yenilik mevcut değil. Fakat çoğu kullanıcı da HTC’nin bu klasikleşmeye yaklaşmış tasarımından sıkılmış değil. Önceki modellerde olduğu gibi HTC One M9 sade, minimal ve şık. Aynı tasarımla HTC One serisi, dalında birçok ödül kazandı. HTC One M9’datasarımsal olarak göze ilk çarpan yenilik, cihazın, iki tonlu renk seçimiyle gelmesi. Örneğin en popüler HTC One M9, altın ve gümüş renklerinin bir arada kullanıldığı model. Ana renk gümüş, kenarlarda altın renginde dokunuşlar mevcut.

Eski modellerde telefonun güç butonu sol taraftaydı, bunda ise sağ tarafa alınmış. Ses kontrol tuşlarının biraz altına yerleştirilen güç tuşuyla beraber SD kart slotu da bu tarafta yer alıyor. Ekranın solundaki taraf ise bomboş. Bu tercih biraz tartışılabilir. Ön panel ve yan taraflar arasında birazcık irtifa farkı var. Bu da cihazın daha katmanlı gibi görünmesine yol açıyor. Zaten 9.6mm‘lik kalınlığıyla rakiplerinden biraz daha kalın. Genel olarak HTC One M9 tasarım yönünden çoğu kullanıcının beğenisini topluyor.

Cihazın malzeme kalitesine söyleyecek pek olumsuz birşey yok. Kasa alüminyumdan imal edilmiş. Uzaktan baktığınızda da, elinize aldığınızda da telefon sağlamlık hissini bariz bir şekilde hissettiriyor.