Kategoriler
Haberler

HTC’den İki Yeni Model Daha Geliyor

HTC’nin akıllı telefonları bilmeyen yoktur özellikle son yıllarda büyük sükse yapan Desire serisi akıllı telefonları hem uygun fiyatlı hem de iyi denebilecek teknik özellikleri ile kullanıcıların cebini süsledi. Sosyal medya üzerinde HTC’nin hakkında çıkan haberler ise büyük yankı uyandırıyor ve diğer akıllı telefon firmaları HTC firmasının artık son günlerini yaşadığının bilgisini veriyor ancak HTC bu duruma olumsuz yanıt vererek diğer akıllı telefon firmalarına nispet yapar gibi önümüzdeki hafta iki yeni Desire akıllı telefon ile yeniden sahalara çıkmaya hazırlanıyor.

Desire 526 ve Desire 626 iki yeni orta seviye akıllı telefonu ile eski gücüne kavuşmaya çalışan HTC, önümüzdeki hafta bu iki yeni akıllı telefonunu tanıtacak ve hız kesmeden telefonlarını satışa sunacak. Dilerseniz HTC’nin bu yeni akıllı telefonlarını daha yakından tanıyalım.

Serinin en uygun fiyatlı modeli olan Desire 526, 4.7-inç 960 x 540 piksel çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Ekranının hemen altında ise 8 GB dahili depolama ve microSD kart yuvası ve 1,5 GB RAM yer almakta. Ekran ve depolama olarak iyi denebilecek bir yapıda olan HTC Desire 526, gücünü 2000 mAh kapasitesindeki bataryadan alıyor ve bu gücü Snapdragon 210 işlemcisine aktarıyor. Bu iki olağanüstü gücün birleşmesi ile birde Android 5.1 ve HTC Sense 7.0’ın da yer alması ile Desire 526’nın gücüne kimse karşı koyamayacak Teknik özelliklerin yanı sıra akıllı telefonun kamera performansı da tatmin edici seviyede. HTC 526 akıllı telefonun arkasında 8 megapiksel, ön yüzünde ise 2 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Desire 526’nın abisi denebilecek olan bir diğer model ise Desire 626 oluyor. Tasarım olarak bir önceki Desire modelleri ile çok yakın çizgilere sahip olan telefon kardeşi ile aynı RAM’i ve işlemciyi paylaşıyor. HTC Desire 626’nın kendine özgü teknik özellikleri de var tabii ki. Bunlardan en önemlisi ise 626’nın ekranı 5 inç 720p çözünürlük sunuyor olması ve kardeşi 526’a göre tasarım olarak daha keskin ve oval hatlara sahip. 16 GB dahili depolama ve microSD kart yuvası ile 64 GB’a kadar arttırılabilen hafıza seçeneğine sahip olan Desire 626’da 2000 mAh’lik kapatya yer almakta ve telefonun arkasında 8, ön yüzünde ise 5 megapiksellik iki adet kamera yer alıyor. Bu üst seviye sayılabilecek teknik özelliklere sahip olan Desire 526 100 Dolar’dan, Desire 626 ise 180 Dolar’dan satışa sunulacak.