Kategoriler
Konular

Android’de Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları

En iyi Android fotoğraf şifreleme uygulamaları ile karşınızdayız. Akıllı telefonlarımızın sürekli aşama kaydeden bileşenlerinden birisi de kameraları. Son yıllarda hem ön hem arka kameraların çözünürlükleri hayli yükseldi, düşük ışık koşullarında daha iyi sonuçlar elde edilmeye başlandı. Bu nedenle akıllı telefon kullanıcıları kamerayı yoğun şekilde kullanıyor. Çeşitli nedenlerle cihazınızda depoladığınız fotoğrafları başkalarının görmesini engellemek isteyebilirsiniz. Bu durumda fotoğraflarınızı koruma altına alacak üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek. Dilerseniz en başarılı Android fotoğraf şifreleme uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

Android’de Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları

1. KeepSafe Vault

Android Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları 1

KeepSafe Android’li cihazlarda fotoğrafları koruma altına almak için en çok tercih edilen uygulamalardan birisi konumunda. Uygulamayı kullanarak fotoğraf ve videolarınızı gizleyebiliyorsunuz. Fotoğrafları şifrelemek için bir PIN girebilir ve ardından kimsenin görememesi için fotoğraflarınızı galeriden gizleyebilirsiniz. KeepSafe fotoğraflarınızı koruma altına almak için kullanabileceğiniz en iyi çözümlerin başında geliyor. Telefonunuzu bir arkadaşınız aldığında kişisel fotoğraflarınızı görebileceği endişesine kapılmanıza gerek kalmıyor.

2. Vaulty

Android Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları 2

Vaulty uygulaması ile fotoğraf ve videolarınızı akıllı telefonun galerisinden gizleyebiliyorsunuz. Bu durumda devreye elbette parola koruması da giriyor, hassas fotoğraflarınıza hiç kimse erişemiyor. Herhangi bir kişi fotoğraflarınıza erişme girişiminde bulunup yanlış parola girişi yaptığında Vaulty ön kamera yardımıyla o kişinin fotoğrafını çekiyor ve sizi kötü niyetli kişi hakkında bilgilendirebiliyor.

3. Gallery Lock

Android Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları 3

Gallery Lock ile fotoğraf ve videolarınızı birer birer gizleyerek güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Uygulama ile fotoğrafları gizleyerek parola koruması altına almak oldukça kolay. Üç adet yanlış parola girişinin altından ön kamera ile fotoğraf çekiyor, gizliliği açık etmek isteyen kişinin kim olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

4. Safe Gallery

Android Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları 4

Safe Gallery uygulaması ile fotoğraflarınızı ve Android galerisindeki içerikleri kilitleyebilirsiniz. Web sitelerinden dilediğiniz fotoğrafları indirdikten sonra uygulama ile koruma altına alabiliyorsunuz. Araç galeriyi kolaylıkla yönetebilmenize olanak tanıyor. Google Play uygulama mağazasından ücretsiz yüklenebildiğini belirtelim.

5. Secure Gallery(Pic/Video Lock)

Android Fotoğraf Şifreleme Uygulamaları 5

Secure Gallery (Hide pictures & videos) uygulaması ile fotoğraf ve videolarınızı parola ya da belirli bir düzen aracılığıyla koruyabilirsiniz. Gizli mod özelliğine sahip olan araç numerik, karakter ve desen parola tiplerini desteklemekte.