Kategoriler
Konular

En İyi Android Pil Tasarrufu Uygulamaları

En iyi Android pil tasarrufu uygulamaları ile karşınızdayız. Akıllı telefonlarımızın bileşenleri son yıllarda hızla güçleniyor. Daha iyi ekranlar, yüksek performanslı işlemciler ve müthiş kameralar sunuluyor ancak pil ömrü konusunda kayda değer bir ilerleme kaydedilebilmiş değil. Üst düzey akıllı telefonlarda yüksek kapasiteli piller görsek de pil ömrü yine istenilen seviyelere ulaşamıyor. Bu nedenle pil ömrünü uzatmak için çeşitli önlemler almak gerekiyor. Pil tasarrufu sağlayan uygulamalar ile pil seviyesinin hızla düşmesinin önüne geçilebiliyor. Dilerseniz en iyi Android pil tasarrufu uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

En İyi Android Pil Tasarrufu Uygulamaları

1. DU Battery Saver

En İyi Android Pil Tasarrufu Uygulamaları 1

DU Battery Saver Android işletim sistemli akıllı telefonlarda en çok kullanılan pil tasarrufu uygulamalarından birisi konumunda. Ücretsiz yüklenebilen araç ile daha uzun pil ömrü değerlerine ulaşılabiliyor. Android akıllı telefon ve tabletlerde pil ömrü % 50’ye varan oranlarda arttırılabiliyor. Uygulamada akıllı ön tanımlı pil yönetimi modları, tek dokunuşla kontrol olanağı, sağlıklı şarj özelliği, pil sorunlarının çözümü ve pil ömrünü arttırmaya yönelik çeşitli ipuçları var.

2. Snapdragon Battery Guru

En İyi Android Pil Tasarrufu Uygulamaları 2

Snapdragon BatteryGuru uygulaması ile Snapdragon firmasının yongaseti çözümlerinden güç alan akıllı telefonlarda pil performansını arttırmak ve cihazın fonksiyonalitesini optimize etmek mümkün hale geliyor. Küçük değişikliklerle kayda değer ilerlemeler elde edilebiliyor. Uygulamanın yalnızca Snapdragon işlemcili cihazlarda kullanılabildiğini hatırlatalım.

3. Battery Doctor

En İyi Android Pil Tasarrufu Uygulamaları 3

Battery Doctor çeşitli ince ayarlar ile Android’li cihazlarda % 50’ye varan oranlarda pil ömrü artışı sağlayabilen bir diğer ücretsiz uygulama. Profesyonelce tasarlanmış ve kolayca kullanılabilen arayüzünde pil ile ilgili detaylı bilgiler sunuyor ve üç aşamalı şarj sistemiyle akıllı telefonunuzu sağlıklı şekilde şarj edebilmenize yardımcı oluyor.

4. GO Battery Saver &Power Widget

En İyi Android Pil Tasarrufu Uygulamaları 4

GO Battery Saver & Plus Widget pil ömrü optimizasyonu için kullanılabilecek bir diğer güçlü ve başarılı araç olarak ön plana çıkıyor. Uygulamada çeşitli güç tasarrufu modları, güç testi, hayli şık görünen ve işlevsel olan widget bulunmakta. Pil yönetiminde yararlanılabilecek çeşitli özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Google Play’de pil yönetimi ve tasarrufu için kullanılabilecek çok sayıda uygulama mevcut, sizler de tercih ettiğiniz uygulamayı yorumlarınızda bizlerle paylaşabilirsiniz.