Kategoriler
Rehberler

Samsung Uygulamalarının Otomatik Güncellenmesini Engellemek

Samsung marka bir akıllı telefon sahibiyseniz ve Samsung’un kendi uygulamaları yerine Google çözümlerini tercih ediyorsanız Samsung uygulamalarının otomatik güncellenmesini engellemek isteyebilirsiniz. Bunun için izleyebileceğiniz iki yöntem var, ya Samsung Apps uygulaması içerisinden ya da Google Play aracından düzenleme gerçekleştirmelisiniz.

Samsung Uygulamalarının Otomatik Güncellenmesini Engellemek

Samsung akıllı telefonunuzda yer alan Samsung Apps uygulamasını açın. “Settings” menüsüne erişin. Bu seçenek sol üst kısımda yer almakta. Uygulamanın eski sürümlerinde ise sağ üst kısımdaki üç noktalı simgeye dokunmak gerekiyor. “Settings” menüsündeki “Auto update apps” seçeneğini “Turn off” durumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

Samsung Uygulamalarının Otomatik Güncellenmesini Engellemek 1

Google Play’de yapabileceğiniz bir düzenleme ile de uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini engelleyebiliyorsunuz. Google Play’i çalıştırın, sol kısımdaki navigasyon menüsünü görüntüleyin. “Select My Apps” seçeneğine dokunun ve otomatik olarak güncellenmesini önlemek istediğiniz Samsung uygulamalarını bulun. Herhangi birisine dokunun, sağ üst kısımda “Auto update” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenekteki kutucuğun işaretlemesini kaldırın. Otomatik güncelleme işlemini daha sonra etkinleştirmek isterseniz yine aynı aşamaları takip ederek ilgili seçenekleri aktifleştirmeniz mümkün.

Samsung Uygulamalarının Otomatik Güncellenmesini Engellemek 2
İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri