Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

NO.1 S3 Smart Watch Phone

Çoğu akıllı saat üreticisi zaten ufak olan boyutlardan ötürü ekran alanını yüksek tutabilmek için kare gövde tasarımını tercih ediyor. Bunun bir diğer artısı iç kısımdaki donanımlar ve şarjlı batarya için de daha iyi yerleşim şansı. Ancak kullanıcılardan gelen tepkilere bakılırsa yuvarlak kadranlı yani klasik saat tasarımına sahip akıllı saatler arzu ediliyor. Bu yolda giden üreticilerden biri olan NO.1 tarafından geliştirilen S3 adlı akıllı saat telefon üç ayrı renk seçeneğiyle kullanıcılara sunuluyor. Gördüğümüz kadarıyla üçü de aynı fiyata sunulan NO.1 S3 Smart Watch Phone modellerinden ilki siyah gövde ve kayış, ikincisi gümüş gövde ve kahverengi kayış, üçüncüsü altın gövde ve kahverengi kayış içeriyor ki seçimler doğru ve uyumlu.

screenshot.1441119131

NO.1 S3 akıllı saat telefon gerçekten de göz alıcı görünüyor. Kolunuza taktıktan sonra normal bir deri kayışlı saatten farkı yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Gövdedeki paslanmaz çelik kasa hayli sağlam ve deri kayışın ucundaki kilit sistemi de klasik tipte. Öndeki 240 x 240 piksel ekran üstünde çizilmez cam kaplama tercih edilmiş. Bazı diğer akıllı saatlerde gördüğümüz aksine kamera yer almıyor. Aynı zamanda gövde şık olsa da su geçirmezlik söz konusu değil. Bu yüzden ıslatmamaya özen göstermelisiniz. Üründe özelliklerden çok malzeme seçimi ve tasarım ön planda. Bluetooth 3.0 ile bağlantı kurabilen ve Wi-Fi içermeyen akıllı saatin artısı aynı zamanda telefon olarak kullanılabilmesi. Bunun için alttaki kısma microSIM kart eklemek gerekiyor. Aynı kısımda microSD kart yuvası da var ki 16 GB’a kadar kart eklenebiliyor. Kutudan herhangi bir microSD kart çıkmıyor.

screenshot.1441119187

GSM şebekesi üzerinden telefon görüşmesi ve SMS desteği sunan bu akıllı saat telefonda kendine özel adres defteri de var. Bluetooth üzerinden Android işletim sistemli akıllı telefonla eşleştirenler SIM kart kullanmadan arama ve çağrı cevaplama yapabilir, bildirimleri alabilir. Şimdilik iOS destekli uygulama yok. Android uyumlu uygulama ücretsiz indirilebiliyor. Android Wear uyumu olmadığı söyleniyor. 380 mAh kapasiteli batarya yeni nesil akıllı saatlere kıyasla hiç de fena değil. Depolama alanına MP3 dosyaları yerleştirip müzik çalar olarak kullanma imkanı var. Buna ve telefon görüşmelerine imkan verecek biçimde dahili hoparlör ve mikrofon var. Menü seçenekleri arasında Türkçe de var. Adım sayma, uyku analizi, kayıp telefonun zilini çaldırma gibi artık aşina olduğumuz diğer özelliklerden de söz ediliyor. UV ölçme özelliğinin nasıl işlediğini bilmiyoruz ama özel bir alıcı içerdiğine dair bilgi yok. Muhtemelen tarih ve saate göre kullanıcısını bilgilendirip uyarabiliyor.

Satış Linki: http://www.gearbest.com/no.1-s3-_gear/