Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

ZGPAX S79 Bluetooth Smartwatch

Akıllı saat modasının yaşandığı şu günlerde kullanıcılar akıllı telefonlarıyla birlikte kullanabilecekleri bu aksesuarlarla tanışmak istiyor ve piyasada çok sayıda seçenek var. Markalı ürünlerin büyük kısmı en az 150 dolardan başlıyor. Uygun fiyatlı akıllı saatlerse neredeyse onda bir fiyata alınabiliyor ve açıkçası bunların içerdiği özellikleri beğenmeseniz bile en azından bir saat olarak düşünüldüğünde dahi fiyatının karşılığını verebiliyorlar. Bu yüzden ilk akıllı saatini almak isteyen kullanıcıların bir kısmı bu tür uygun fiyatlı modelleri seçiyor. İşte bu tanıma uyan seçeneklerden bir diğeri gönderi ücreti dahil sadece 27.54 dolardan sunulan ZGPAX S79 Bluetooth Smartwatch akıllı saat. Üreticilerin bu derece düşük fiyatlara inebiliyor olması şaşırtıcı. Diğer yandan biz kullanıcılar elbette bu fiyata çok fazla özellik beklememeliyiz. Adından anlaşılacağı gibi en azından Bluetooth bağlantısı sunan bu akıllı saatte başka ne gibi özellikler var acaba?

screenshot.1441123830

Ürün sayfasına göre gövde rengi standart olarak gri renkte ve dört ayrı kayış rengi sunuluyor. Plastik kayışın siyah, mavi, kahverengi ve pembe seçenekleri bulunuyor. Klasik takılanlar için siyah renkli model ideal ve gri gövdeyle harika uyum sağlıyor. Tasarım anlamında hem görüntü, hem de ekrandaki menü olarak Apple Watch izleri fark edilebiliyor. Önde yer alan 1.54 inç genişliğindeki 240 x 240 piksel dokunmatik ekranın üstü kenarları yuvarlatılmış olan hoş görünümlü 2.5D cam kaplı. Sağ kısımda tek bir kontrol butonu ve kapak altında gizli şarj için kullanılan USB girişi var. Arka kısımda siyah renkli plastik bir kapak yer alıyor ve telefonlardaki gibi kenardan tutup çekince açılıyor. Akıllı telefonlara benzer biçimde kapak altındaki 320 mAh kapasiteli batarya çıkıyor. Bunu çıkarınca alttaki microSD kart ve microSIM yuvaları beliriyor. Yani ZGPAX S79 Bluetooth Smartwatch aynı zamanda telefon olarak da kullanılabiliyor ama şart değil. SIM varken arama yapılabiliyor ve SMS gönderilebiliyor. Cihazın solunda hoparlör, sağında mikrofon var. Açılan kapaklar ve ses deliklerinden ötürü su geçirmez olmadığını belirtelim. Ekranda buna uygun menüler ve dahili telefon defteri var.

screenshot.1441124227

Bluetooth 3.0 üzerinden Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonla eşleştirdikten sonra ücretsiz uygulamayı kurarak birlikte çalışmaları sağlanabiliyor. Bu durumda telefona gelen aramalar görülebiliyor. Menü seçeneklerini Türkçe kullanma imkanı veren ZGPAX S79 Bluetooth Smartwatch, ürün gamındaki benzer akıllı saatler gibi uyku takibi ve adım sayma gerçekleştirebiliyor. Alarm, FM, takvim, internet gezgini, MP3 çalar, hesap makinesi, ses kayıt cihazı ve MP4 video izleme gibi çok sayıda özellik var ve açıkçası akıllı telefon olmadan da çok sayıda işlem için tek başına kullanılabilir. Fotoğraf görüntüleme ve video işlemleri içinse 1.54 inç ekranın boyutları ufak gelebilir. Ekranın üstünde gizlenen 0.3 MP kalitesindeki kamera ile selfie çekilebilir ama yüksek kalite beklemeyin. Video da çekebiliyor olsa da çok akıcı değil ve çözünürlük düşük. Telefonunuzu eşleştirip ondaki kamerayı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Açıklamaya göre 8 GB’a kadar microSD kart takılabiliyor. Bir diğer avantajsa yeri unutulan akıllı telefonun zilini çaldırabilme ve uzaklaştığında alarmla kullanıcıyı uyarma.

“Bu olmuş” diyorsanız: http://www.gearbest.com/zgpax-s79-_gear/