Kategoriler
Rehberler

Android Dosya Gizleme Uygulaması

Android dosya gizleme rehberi ile sizlerleyiz. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda başkalarının görmesini istemeyeceğiniz, gizlenmesi gereken bazı dosyalar olabilir. Bunları gizlemek için kullanabileceğiniz çeşitli üçüncü parti uygulamalar var. Andrognito adlı uygulama Android’li akıllı telefonlarda kişisel dosyaları kolayca gizleme imkanı sunuyor. Beta aşamasında olan araç çalışmak için root erişimine gereksinim duymuyor. Dosyalar PIN kodunun arkasına gizleniyor ve gizlilikleri yalnızca uygulamaya giriş yapılarak kaldırılabiliyor. Dosyalar gizlendiğinde bunlara dosya yöneticisinden ulaşmak söz konusu olmuyor. Dilerseniz uygulamayı daha yakından tanıyalım.

Android Dosya Gizleme Rehberi

Uygulamayı Google Play’den aratarak ya da buraya dokunarak indirin ve cihazınıza yükleyin. Adınızı ve dilediğiniz bir PIN numarasını girin. PIN’i belirledikten sonra dilediğiniz dosyaları gizlemeye hemen başlayabilirsiniz. Dahili depolama birimi ya da SD karttaki dosyaları seçebiliyorsunuz. Tek tek dosya seçimi için ilgili dosyanın üzerine uzun süreli dokunmanız yeterli olacaktır. Bir klasörün tamamını ya da tüm dosyaları da gizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Andrognito’nun dahili uygulama yöneticisi dosyaları açmanıza olanak tanımasa da dizinler arasında gezinmenizi sağlıyor. Gizlenen dosyalar tiplerine göre gruplandırılıyor, bu sayede örneğin fotoğraf ya da videolara hızlı şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Android Dosya Gizleme Rehberi 1

Herhangi bir dosyanın tekrar görünür hale gelmesini istiyorsanız ilgili dosyayı bulun ve arayüzdeki kilidi açma simgesini kullanın. Yıldız butonu ile dosyaları favorilere dahil edebilirsiniz. PIN kodunu unutmanız durumunda gizlediğiniz dosyalara erişebilmek için güvenlik sorusunu yanıtlamanız gerekecek, bu nedenle güvenlik sorusu ile yanıtı ayarlamanızı öneriyoruz. Güvenlik sorusu ve Stealth Mode’u ayarlamak için uygulama ayarlarına erişebilirsiniz.