Kategoriler
Rehberler

Telefondaki Fotoğrafları Otomatik Olarak Yedeklemek

IFTTT farklı web servislerini birbirlerine bağlama olanağı sağlayan harika bir araç. Hizmet yaygın şekilde kullanılan servislerin açık API’lerinden faydalanarak bu servisleri birbirlerine bağlayabilmekte. iOS ve Android uyumlu Do Camera uygulaması akıllı telefonuyla sıkça fotoğraf çeken kullanıcıların ilgisini çekebilir. Uygulama ile akıllı telefondaki fotoğrafları otomatik olarak yedeklemek ve gerektiğinde geri yüklemek mümkün. Yedekleme için üç farklı hizmetten yararlanılabiliyor. Do Camera ile Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlardaki fotoğrafları otomatik olarak yedeklemek oldukça kolay.

Fotoğrafları Otomatik Olarak Yedeklemek

Uygulamanın Android sürümünü buradan, iOS sürümünü ise bu bağlantıdan yükleyebilirsiniz. Kurulum gerçekleştirildikten sonra uygulamayı çalıştırın, halihazırda bir IFTTT hesabınız varsa oturum açın. Hesabınız yoksa ücretsiz şekilde bir hesap oluşturun. Do Camera esasında bir kamera uygulaması ancak çekilen her fotoğraf otomatik olarak üç farklı bulut servisine yedekleyebiliyor. Dropbox, Facebook, Google Drive, Twitter ya da e-posta adresi tercih edilebiliyor.

Fotoğrafları Otomatik Olarak Yedeklemek 1

“Edit” seçeneğini kullanarak fotoğrafların hangi üç servise yedekleneceğini belirleyebilirsiniz. Üç hizmeti belirledikten sonra hesaplarla bağlantı kurulacak ve çektiğiniz fotoğraflar bu hesaplara otomatik olarak kaydedilecektir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?