Kategoriler
Haberler

3D Touch Ekranlı Apple iPhone 6s Tanıtıldı

Apple akşam düzenlediği etkinlikte yeni iPhone 6s akıllı telefonunu tanıttı. Öncülü ile önemli benzerlikler taşıyan cihazda yeni bileşenler ve özellikler de yer alıyor. Yeni işlemci, ön ve arka kısımda güncellenen kameralar ile hassas 3D Touch ekran sunuluyor. Yeni iPhone 6s multitocuh’ın yanı sıra artık gücü de algılayabiliyor. Ana ekranda yer alan simgelerde kullanışlı kısayolların kolayca görüntülenebilmesini sağlıyor. Bir e-postanın üzerine dokunulduğunda ön izlemesi yapılabiliyor. Aynı zamanda tıpkı MacBook trackpad’inde olduğu dokunsal geri bildirim de var. Tıpkı iPhone 6’daki gibi 4.7 inç genişlikli Retine ekran bizlerle.

İlginizi Çekebilir:  Google Play'de virüslü 2FA uygulaması tespit edildi

apple iphone 6s 2

Apple’ın üçüncü nesil 64-bit yongaseti A9 % 90’a kadar performans artışı sunan konsol sınıfında GPU ve % 70’e ulaşan seviyelerde performans artışı getiren CPU’ya ev sahipliği yapıyor. Tüm bu avantajlar yeni transistör mimarisi sayesinde elde edilebilmekte. M9 yardımcı işlemcisinde de iyileştirmeler söz konusu. Apple’ın yeni 12 MP iSight kamerası % 50 daha fazla piksel içermekte. 4K video kaydedilebilmesi kullanıcıları şüphesiz memnun edecektir. Ön kısımda selfie çekimler için yer alan 5 MP kamera LCD ekranı üç tonlu LED flaş gibi kullanabiliyor. iPhone 6s’teki özel bir çip sayesinde ekran parlaklığı üç kata kadar çıkarılarak selfie’lerde en iyi ışık koşulları sunulması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung'un yeni hepsi bir arada güvenlik çipi

apple iphone 6s 3

İlk nesil TouchID ikinci nesille birlikte iki kat hızlı. LTE Advanced ve iki kat hızlı Wi-Fi bağlantısı var. Deri ve silikon kılıflar, yeni şarj dock’u hazırlanmış vaziyette. Apple iPhone 6s ABD’de iki yıllık kontrat ile 16 / 64 / 128 GB kapasiteli modeller için geçerli olan 199, 299 ve 399 USD’lik fiyatlarla satışa sunulacak. Ön siparişler 12 Eylül’de, teslimat ise 25 Eylül’de başlayacak. İlk olarak ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong ve Japonya’ya adım atacak. Apple iPhone 6s’in Almanya’daki kontratsız fiyatları 16 GB kapasiteli model için 739 Euro, 64 GB versiyon için 849 Euro ve 128 GB’lık varyant için 959 Euro.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?