Kategoriler
Rehberler

Android Videolarının Boyutunu Küçültmek

Android akıllı telefonunda video boyutunu küçültmek isteyen okuyucularımızı sevindirecek bir uygulama ile yine bir aradayız. Günümüzde akıllı telefonlar kamera performansı anlamında hayli mesafe kat etti. Artık yüksek çözünürlükte ve keskin videolar kaydedilebiliyor. Tabii doğal olarak video boyutları da yüzlerce MB hatta GB seviyelerine ulaşıyor. Akıllı telefonunuzun depolama alanı yetersizse, hafıza kartı yuvası bulunmuyorsa ya da kaydettiğiniz bir videoyu arkadaşınıza internet üzerinden göndermeniz gerekiyorsa video boyutunu küçültmek isteyebilirsiniz. Bu durumda üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız doğru olacaktır.

Android: Video Boyutunu Küçültmek

Video Compressor adlı ücretsiz uygulama ile Android’li cihazlarda video boyutunu küçültmek oldukça kolay. Rahatsız edici olmayan şekilde reklam içeren aracın en güzel özelliklerinden birisi bir videoyu sizin belirlediğiniz boyuta sıkıştırabilmesi. Öncelikle uygulamayı çalıştırın ve sıkıştırmak istediğiniz videoyu “Input File” bölümünden seçin. Yeni dosyanın kaydedileceği dizini “Output Folder” kısmından belirledikten sonra “Output Name” e yeni dosyanın adını girin. Son olarak sıkıştırılacak dosyanın kaç MB boyutunda olacağını yazın ve “Convert” butonuna dokunun. Uygulamanın işini yapmasına müsaade edin. Durum çubuğunda dönüştürme sürecini gösteren bir ilerleme çubuğu belirecektir.

Android Video Boyutunu Küçültmek

İşlem tamamlandığında bu konuda bir bildirim yapılmıyor, bu nedenle gözünüz bildirim alanındaki durum çubuğunda olmalı. Uygulamanın video kalitesini çok fazla düşürmeden başarılı şekilde sıkıştırma yaptığını gördük. 56 MB boyutlu bir dosyayı 10 MB’a düşürdük ancak görüntü kalitesi beklentilerimizin üzerindeydi. Video Compressor uygulamasını Google Play’de aratarak ya da buraya dokunarak yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları