Kategoriler
Konular

En İyi Android Dosya Yöneticisi Uygulamaları

En iyi Android dosya yöneticisi uygulamaları ile karşınızdayız. Google’ın mobil işletim sistemi Android’in en güzel taraflarından birisi işletim sisteminin “açık” olması. Kullanıcılara çeşitli esneklikler sunuluyor ve bu sayede akıllı telefonlar önemli ölçüde özelleştirilebiliyor. Platformun en avantajlı taraflarından birisi dosya sisteminin özgürce kullanımının sağlanması. Depolama alanındaki hemen her dosya ve klasöre erişerek kopyala / kes / yapıştır yapabiliyorsunuz. Root erişimi sağlanan akıllı telefonlarda ileri düzeyde düzenlemeler de gerçekleştirilebilmekte. Google Play uygulama mağazasında Android’li cihazlar için geliştirilen çok sayıda başarılı dosya yöneticisi var. Biz bu uygulamalardan en çok beğendiğimiz üç tanesini sizlere tanıtmak istedik. Dilerseniz uygulamaları daha yakından tanıyalım.

En İyi Android Dosya Yöneticisi Uygulamaları

Solid Explorer

En İyi Android Dosya Yöneticisi Uygulamaları 1

Bu araç en zengin özelliklere ev sahipliği yapıyor olmasa da form ve fonksiyonalite açısından en dengeli seçeneklerden birisi konumunda. Arayüzü Google’ın Material Design anlayışı çerçevesinde oluşturulan uygulama Android’in yeni arayüzünde oldukça şık duruyor. Arayüzü farklı renkler, temalar, ikon paketleri ile dilediğiniz şekilde özelleştirebiliyorsunuz. FTP ya da USB OTG gibi uyumluluklar kazandırmak için eklentiler yüklenebilmekte. Uygulama maalesef 14 gün boyunca ücretsiz kullanılabiliyor, daha sonrasında satın alınması gerekiyor.

ES File Explorer

En İyi Android Dosya Yöneticisi Uygulamaları 2

Bir diğer popüler uygulama olan ES File Explorer Android için hazırlanan en güçlü dosya yöneticilerinden birisi konumunda. Sayısız özelliği sayesinde daha basit araçlar arasından sıyrılmayı başarıyor. Örneğin dahili multimedya araçları, bulut depolama fonksiyonu, uygulama yöneticisi, ağa bağlı bilgisayarlardaki dosyalara erişim imkanı sağlayan uzak dosya yöneticisi, FTP sunucusu, ZIP / RAR desteği, root erişimine gereksinimi olmayan yedekleme aracı, dosya şifreleme / şifrelemeyi çözme, dahili geri dönüşüm kutusu, root gezgini bunlardan bir kısmı. Ücretsiz bir uygulama olan ES File Explorer’ı seveceksiniz.

Astro File Manager

En İyi Android Dosya Yöneticisi Uygulamaları 3

Seçeneklerden birisi de ilginç bir uygulama olan Astro File Manager. Uygulama ile fotoğraf, müzik, video ve dökümanlar organize edilip görüntülenebiliyor; uygulamalar yedeklenip sonlandırılabiliyor, cihazda depolanan tüm dosyalar kontrol altına alınabiliyor. Özellikleri arasında SD kart analizinin olması gerçekten sevindirici. Tüm bu fonksiyonlardan ücretsiz şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Sizler de Android’li akıllı telefonunuzda kullandığınız dosya yöneticilerini yorumlarınız ile paylaşabilirsiniz.