Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Xiaomi Miband Bluetooth 4.0 Smart Efsanesi

Akıllı giyilebilir ürünlerde başlayan salgının ilk meyvesi akıllı saatler oldu ama aslına bakılırsa bu tür cihazların büyük kısmı bir aksesuar gibi Bluetooth üzerinden akıllı telefona bağlandıktan sonra söylenen özellikleri yerine getirebiliyor. Sürekli akıllı telefon taşıyanlar için sorun yok ama örneğin spor yaparken ya da tatile gitmişken telefonu taşımayıp kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz. Bu tür durumlar için üretilen akıllı ürünlerse genelde akıllı bileklik olarak sunuluyor. Sağlık ve spora odaklanan ürünlerin en büyük artısı sade yapıları, dayanıklı gövdeleri ve basit kullanım şekilleri. Akıllı bileklik denince akla gelen ilk cihazlardan biri Xiaomi Miband Bluetooth 4.0 Smart bileklik oldu. Buna imkan veren en büyük sebeplerden biriyse sadece 16 dolar civarı olan cazip fiyatı. Kullanıcılar “neymiş bu akıllı bileklik” dediğinde ve bu türden uygun bir fiyatla karşılaştığında denemekten çekinmiyor. Ne de olsa sorun çıksa ya da zevklerine hitap etmese bile çok büyük bir kayıp yaşanmıyor.

screenshot.1442406941

Akıllı bileklik dünyasının efsane birinlerine dönüşmüş Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi tarafından geliştirilen Xiaomi Miband Bluetooth 4.0 Smart bilekliğin 15.99 dolar seviyesindeki fiyatına uygun olacak biçimde sade bir gövde içerdiği ve ekran barındırmadığı dikkat çekiyor. Gerçekten de akıllı bileklik temelde metal bir kapalı kutu biçimindeki gövde ve bunu geçirdiğiniz silikon kayıştan oluşuyor ki başka kayışlar alıp değiştirmek çok kolay ve pratik. Kapalı bir gövde olduğundan IP67 su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip. Kayıştan ayrılan gövdeye yakından bakınca üst kısımda yer alan üç gizli LED fark edilebilir. Kutudan çıkan şarj odaklı USB ara kablosunun diğer ucunda yer alan adaptöre Xiaomi Miband Bluetooth 4.0 Smart gövdesini yerleştirince bağlantı noktaları üzerinden şarj işlemi başlıyor. Asıl bombaysa bu noktada patlıyor çünkü bu ürünün en büyük artısı sadece 41 mAh kapasiteli olsa da 3-4 hafta dayanan pili. Ekran olmadığı için güç tüketimi son derece düşük ve kullanım sırasında keyfiniz yarıda kesilmiyor.

screenshot.1442406926

Adından anlaşılacağı gibi son nesil Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan Xiaomi Miband Bluetooth 4.0 Smart bileklik bu sürümün bir getirisi olarak da çok az güç tüketiyor. Üst kısımda beliren LED’lerin göreviyse eşleştirme yapılan akıllı telefon ya da tablete gelen bildirimlerden haberdar olmanızı sağlamak. Cihaz temel anlamda iki ana görevi üstleniyor. Yapılan günlük spor ve hareketlerin kaydını tutmak ve gece boyunca uyuma alışkanlıklarınızı takip etmek. Sunulan uygulamayı kurduktan sonra detaylı bir döküm elde edilebiliyor. Adım sayısı, gidilen mesafe, harcanan kalori, uyku süresi ve biçimi analiz edilebiliyor. Bilekliği kullanarak telefon ekran kilidini açabilir, bildirimlere ek olarak gelen çağrıları dahili titreşim motoru sayesinde fark edebilirsiniz. Hem Android 4.4 üstü, hem de iOS 7.0 üstü işletim sistemli cihazlarla kullanabileceğiniz Xiaomi Miband Bluetooth 4.0 Smart bileklik yazılımı son olarak Google Fit desteği de sunmaya başladı. Sadece 14 gram olan bilekliğin bu derece ilgi görmesi şaşırtıcı olmasa gerek.

Bu ilgiden ötürü sahtesi de çıkmış durumda ve satın alırken 8-12 dolar arası bir ürünle karşılaşırsanız sahte olma ihtimali yüksek ve kutusundan çıkarınca marka olarak DAMI görüp şok geçirebilirsiniz çünkü aynı ürün değil. İşinizi sağlama almak istiyorsanız http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_126026.html