Kategoriler
Rehberler

Android: Ses Tuşlarının İşlevini Değiştirmek

Android’li akıllı telefonunda ses tuşlarının işlevini değiştirmek ve tuşlara yeni işlevler kazandırmak isteyen kullanıcıları memnun edecek bir uygulama ile sizlerleyiz. Günümüzde akıllı telefonlar oldukça güçlendi, neredeyse kişisel bilgisayarlarımız kadar hızlı cihazlar elimizin altında. Doğru ayarlamalar ile akıllı telefonları hayatınızın önemli bir parçası haline getirebilmeniz mümkün. Android işletim sistemi bu şekilde düzenlemelere olanak tanımakta. Akıllı telefonunuzdaki fiziksel tuşlarla ilgili yenilik yapmak isterseniz ücretsiz QuickClick uygulamasından yardım alabilirsiniz. Araç ile ses tuşlarının işlevini değiştirme ve bu tuşlarla bir uygulama çalıştırma, ayarlara erişim, flaş ışığını aktifleştirme gibi işlemleri hızlı şekilde gerçekleştirme olanağı elde edebiliyorsunuz.

Android: Ses Tuşlarının İşlevini Değiştirmek

Uygulama ile ses tuşlarına yeni işlevler kazandırmak mümkün. Örneğin ses seviyesini artırma ve ardından ses seviyesini azaltma tuşuna basarak ayarlara hızlı şekilde erişebiliyor, ses seviyesini artırma tuşunu iki kez kullanarak hesap makinesini çalıştırabiliyorsunuz. Bu şekilde farklı düzenler belirleyerek çok sayıda işlev ve uygulamayı hazır hale getirmeniz mümkün.

Android Ses Tuşlarının İşlevini Değiştirmek

Arayüzde kısayollar listelenmekte. Bunları düzenleyebilir ya da yenilerini ekleyebilirsiniz. Çok sayıda seçenek bulunuyor. Ekran kilidi açık ya da kapalıyken işlevler yerine getirilebiliyor. Google Play’den indirebileceğiniz QuickClick uygulaması ile daha akıcı ve sorunsuz bir Android deneyimi elde edebilirsiniz.