Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch Şaşırtıyor

Akıllı saatlerin çok sayıdaki firma tarafından satışa sunulmasından sonra büyük firmaların ürünleri 150 dolar seviyesine kadar geriledi ama hala akıllı saatlerin çok gerekli olmadığını düşünenler var çünkü bazı özellikleri kullanabilmek için akıllı telefonla eşleştirmek şart. Amacınız spor gibi etkinliklere özel bir seçenekse akıllı saat yerine akıllı bileklik daha mantıklı. Bu tür ürünlerden biri olan I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch, her ne kadar akıllı bileklik formatında bir tasarım içerse de adından anlaşılacağı gibi ekranı dikey olan bir akıllı saat yani işlevler kısıtlanmamış, ekran eksik edilmemiş. Buna rağmen nasıl olup da gönderi dahil 17.99 dolara satıldığı merak konusu. İnce bir kayış ve bundan kalın olmayan bir gövdeden oluşan I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch, bir anlamda Xiaomi Mi Band’ın ekran içeren gelişmiş versiyonu olarak düşünülebilir çünkü benzer biçimde spor ve uyku takibi için ideal ve IP67 sertifikası sayesinde su ve toz koruması var.

i5 plus

Şu anda kısa süreli bir kampanyadan ötürü gönderi dahil sadece 17.99 dolardan alınabilen I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch ile neler geliyor dediğinizi duyar gibiyiz. Kopaçlı kilitleme sistemine sahip plastik kayışı olan cihaz aslında USB parmak bellek boyutlarında ve USB bağlantısı için kullanılan fiş kayış içindeki alana girdikten sonra kenetlenme gerçekleşiyor yani şarj için ek bir adaptör ya da kablo gerekmiyor. Siyah dışında mavi ve kırmızı renk seçenekleri olmakla birlikte söz edilen renklerde kayış dışında gövde kaplaması da aynı renge bürünüyor ve sadece ekran değişmeden korunuyor. Ekran demişken 0.91 inç OLED tip 128 x 64 piksel dokunmatik ekran olduğunu belirtelim. 32 karakteri büyük fontla gösterebilen ekrandan bilgiler alınabiliyor. Daha önceki I5 modelinin elde ettiği başarıdan sonra geliştirilen I5 Plus modeli bir anlamda Fitbit rakibi olarak görülebilir. Telefonunuza gelen arama, SMS ve diğer gelişmeleri titreşim yoluyla bildirebiliyor. Bluetooth üzerinden bağlantı kurulduktan sonra işlevler artıyor. Zeroner adlı uygulamayı kurduktan sonra adım sayısı, kalori, mesafe gibi ölçülen spor bilgileri eşleştirilebiliyor.

201504241130069556

Spor dışında uyku takibi de gerçekleşiyor. Uyuma süresi ve şekli, uyanma saati gibi bilgiler tutulup analiz edilebiliyor. Titreşimli sessiz alarm gibi özellikler var. Ayrıca akıllı telefonunuzdaki kamerayı uzaktan kontrol edip çekim tuşuna basabilirsiniz. Diğer özellikler hareket hatırlayıcısı, yeri kaybedilen telefonu çaldırıp tespit etme. Gesture olarak bilinen hareketlerle komut vermek de mümkün. Örneğin kolu çevirince ekran açılıp saati gösterebiliyor. Sadece 75 mAh kapasiteli batarya olsa da yedi güne kadar dayandığı ifade edilmekte. Buna izin veren bir diğer detaysa Bluetooth 4.0 yapısı. Android 4.3 ve üstü, iOS 7.0 ve üstü yüklü akıllı telefon ve tabletlerle kullanabileceğiniz I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch sadece 24 gram ağırlığında ve TPU kayış sayesinde esnek. Şimdilik menü sistemlerinde Türkçe desteği yok. Herhangi bir buton içermediğinden telefondaki müzik çaları kontrol edemiyor ama bu fiyata çok fazlasını beklememek lazım.

İndirimli fiyat 30 Eylül tarihinde sona ermeden almak isterseniz: http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_180798.html