Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

V5S Smart Bluetooth Wristband

Akıllı saatler arasına katılan çok sayıda yeni model var ve bunlar yüzünden başınız dönmeye başladıysa haklısınız. Çoğu cihaz 150 dolar fiyat üstünde ve ucuz olan giyilebilir ürünlerde daha ufak ekran ya da tamamen ekransız, LED ışıklı bildirim gibi çözümler var. Kısa süre önce yer verdiğimiz I5 Plus adlı akıllı saat bileklikse ince bir dokunmatik ekran içerip fiyatı 20 dolar altına çekebiliyordu. Şimdi sırada daha da ucuz olan, adeta karşı konulmaz bir fiyata sunulan V5S Smart Bluetooth Wristband adlı bileklik var. Akıllı saat yerine bileklik olarak adlandırılan bu yeni ürün, her ne kadar Xiaomi Mi Band gibi ucuz bilekliklerdeki ekransız ve sadece üç ayrı renkli bildirim LED’i kullanan yapı aksine OLED ekran içeriyor ama bu ekran dokunmatik değil yani net biçimde bilgi alınabiliyor olsa da ekrana dokunarak geri besleme ve kontrol gerçekleştirilemiyor. Peki ama şu sıralar gönderi dahil 10.96 dolar değerine düşen fiyatı gördükten sonra isyan edebilir misiniz?

201508101148539435

Gerçekten de aşırı derecede ucuz olan bu akıllı bileklik, akıllı olmayan normal saatlerle benzer fiyata alınabiliyor. Peki ya ne gibi özellikler sunulmakta? Öncelikle Bluetooth üzerinden kablosuz bağlantı kurabilen bir bileklik olan V5S Smart Bluetooth akıllı bileklik/saatin öncelikli görevleri telefonu görmeden bildirimleri alabilme, uyku takibi/analizi ve ezgersizler sırasında istatistik tutma. Telefon araması, SMS ya da bildirim geldiğinde ekranı sayesinde kullanıcıyı bilgilendirebiliyor. Spor sırasında adım, mesafe, kalori ölçümü gerçekleştirebiliyor. Uyku sırasında süre, saat, biçim kaydı tutabiliyor. Diğer özelliklerse uzaktan kamera kontrolü, kayıp telefonun zilini çaldırıp yerini bulma, tarih ve titreşimli sessiz alarm. Bu işlemlerin bazılarını gerçekleştirmek için öncelikle iOS ve Android sürümleri olan Oracom adlı ücretsiz ugulamayı kurmak ve Bluetooth 4.0 ile bağlantı kurmak gerekiyor. Android 4.3 ve üstü, iOS 6.0 ve üstü yüklü akıllı telefonlar ve tabletlerle uyumlu. Bluetooth 4.0 olmayan telefonlarla eşleşemiyor.

201508101148538905

Şimdilik Türkçe dil menüsü olmayan V5S Smart Bluetooth Wristband’ın 70 mAh kapasiteli lityum bataryası 15-20 gün bekleme yapabiliyor. Siyah ve mavi dışında erik olarak geçse de bize göre pembe renkte versiyonları olan akıllı saat, her ortamda görülebilen OLED ekrana yer veriyor. Plastik gövdeye ek olarak kayış ucunda metal kilit sistemi var. Sadece 20 gram ağırlığındaki V5S Smart bilekliğin eksileri dokunmatik olmayan ekran ve su geçirmezlik desteği sunamayan gövde. USB bağlantısı üzerinden şarj olabilen cihaz buna uygun kabloyu kutusunda içeriyor. Açıkçası Bluetooth 4.0 üzerinden bağlanan ikincil bir ekran gibi düşünebilirsiniz. Zaten bu fiyata daha fazla özellik beklemek imkansız. Bu arada, normalde 24.06 dolar olan fiyat, 30 Eylül tarihine kadar 10.96 dolar değerine indirilmiş durumda ve acele edenler bu fırsattan faydalanabiliyor.

Daha fazla bilgi içinse http://www.gearbest.com/v5s-_gear/