Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Zeblaze Rover OGS Panel Smart Watch

İlk nesil akıllı saatlerin güncellendiği ve fiyatların düşmeye başladığı şu günlerde artık giderek artan sayıda kullanıcı bu yeni nesil cihazları koluna takmaya başlıyor. Pahalı olmasın ama bir yandan da kaliteli görünsün diyenler için bazı ara çözümler var. Örneğin karşımıza çıkan Zeblaze Rover OGS Panel Smart Watch, adından anlaşılacağı gibi sertleştirilmiş OGS cam kaplama içererek akıllı saatler için hayati önemi olan dokunmatik ekranın çizilmesini ve kırılmasını engelliyor. Genel görünüm itibariyle çelik kasaslı gövde üzerine eklenen sertleştirilmiş OGS cam kaplama iyi bir ikili oluşturuyor. OGS açılımı “One Glass Solution” yani tek bir cam kaplama ekranın kalınlığını azaltıyor. Zeblaze Rover ise sağlamlaştırılmış OGS panel içererek bir nevi Gorilla Glass serisi kaplamaları akla getiriyor. Akıllı saatin bir diğer unsuruysa elbetteki kayışı ve Zeblaze Rover ile silikon değil premium sınıf deri kayış geldiği ifade ediliyor. Tercih edilmiş olan OGS cam çözümü sayesinde Zeblazer Rover akıllı saatin kalınlığı sadece 8.8 mm ve ağırlığı sadece 48 gram.

FD46C0DE3A5AED64B24E983DDEC2C558_640-480

Zeblaze Rover, normal bir saat görüntüsü taşısa da ekranın daha iyi kullanılabilmesi için yuvarlak değil kare biçimli kadran tercih edilmiş. Sağ kısımda klasik bir saat butonu var. Ayrıca hoparlör çıkışı da sağa bakıyor. Bunun haricinde kontroller için dokunmatik ekran kullanılıyor. Kapalı bir kasa tercih edilerek aynı zamanda ıslanmaya karşı dayanıklı olması sağlanmış. Akıllı saatin şarj bağlantısıysa altta duran dört bağlantı noktasıyla sağlanıyor. Kutudan çıkan özel şarj adaptörü üzerine yerleştirdiğinizde manyetik pinlerle bağlantı gerçekleşiyor. Akıllı telefonlardan tanıdığımız MediaTek üretimi MTK2501 işlemciye sahip olan Zeblazer Rover, son nesil Bluetooth 4.0 bağlantısını içerdiği için kablosuz bağlantı sırasında düşük güç tüketimi gerçekleşiyor. Dahili batarya kapasitesi sadece 250 mah olsa da bekleme süresinin 72 saate çıkabileceği ifade ediliyor. 1.54 inç genişlikli TFT IPS 240 x 240 piksel ekran üzerinde görüntüler net biçimde alınabiliyor.

Kendi sınıfındaki diğer akıllı saatlerde olduğu gibi belirli standart fonksiyonlar var. Adım sayma, hareket etme hatırlatıcısı, alarm, saat, uyku takibi ve analizi, Bluetooth üzerinden akıllı telefon kamerasını aktifleştirme, kayıp telefonun yerini bulma, telefondaki müziği dinleme, arama ya da SMS geldiğinde uyarılma, IM mesajlaşma sistemlerinin uyarılarını alma, telefon defteri, yükseklik ve basınç analizi (alıcı var mı yoksa nasıl ölçüyor bilemiyoruz) özellikleri vurgulanıyor. Elbette çoğu işlem için öncelikle Android 4.0 ya da iOS 4.0 ve üstü sürümlere sahip akıllı telefon ya da tablete smartblue adlı ücretsiz uygulamanın kurulması, Bluetooth 4.0 ile eşleştirme yapılması gerekiyor. Menü sisteminde Türkçe dil desteği de yer almakta. Şu aşamada saatin gümüş gövde-siyah kayış, siyah gövde-kahverengi kayış, kahverengi gövde-siyah kayış olmak üzere üç farklı renk kombinasyonu bulunuyor. Kısa bir süreliğine fiyatı 57.65 dolardan 37.99 dolar seviyesine inmiş durumda ve tahmin edilebileceği gibi gönderiler ücretsiz. Daha fazla bilgi için http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_177948.html

IMG_0841