Kategoriler
Apps & Oyunlar

Apple Music’i Devre Dışı Bırakmak

Apple Music’i devre dışı bırakmak isteyen iOS 9 kullanıcılarını memnun edecek ipucumuzla sizlerleyiz. Apple mobil işletim sistemi iOS’in 8.4 versiyonu ile birlikte Apple Music servisini de kullanıma sunmuştu. Music uygulamasından daha farklı bir arayüz içeren araçta bilindiği gibi ‘For You’, ‘New’ ve ‘Connect’ gibi sekmeler bulunuyor. Kullanıcıların yeni müzikler ve sanatçılar keşfedebilmesine olanak tanınıyor. Apple Music’i kullanmak istemiyor ya da halihazırda Spotify ya da Deezer gibi farklı bir servise abone olabilirsiniz. Bu durumda Apple Music’i devre dışı bırakmak mantıklı olacaktır. Bu işlem kolaylıkla halledilebiliyor.

Apple Music’i Devre Dışı Bırakmak

Öncelikle Apple Music uygulamasını çalıştırın ve araç çubuğundaki “For You” simgesine basitçe dokunun.

Apple Music'i Devre Dışı Bırakmak 1

Üç aylık ücretsiz kullanım teklifini reddedin. Bu noktada size Apple Music özelliklerini gizlemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. İşleme onay vermeniz yeterli.

Apple Music'i Devre Dışı Bırakmak 2

Artık iOS’in müzik uygulamasında Apple Music’e özel seçeneklerin gizlendiğini göreceksiniz. Peki Apple Music seçeneklerini geri döndürmek için ne yapabilirsiniz?

Apple Music'i Devre Dışı Bırakmak 3

iOS işletim sisteminin “Settings” yani “Ayarlar” menüsüne gidin. “Music” seçeneğine erişin. “Show Apple Music” seçeneğini etkinleştirin. Gördüğünüz gibi Apple Music özelliklerini devre dışı bırakmak ve etkinleştirmek oldukça kolay.

Apple Music'i Devre Dışı Bırakmak 4
İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek