Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Password Manager İle Parolaları Eşitlemek

Google’ın kendi parola yöneticisi çözümü olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bu özellikten yalnızca masaüstü sistemlerde değil web uygulaması, mobil uygulamalar ve Android’de derin entegrasyon ile faydalanılabiliyor. Bu özelliği daha önceden bilenler için şüphesiz bunlar sürpriz değil ancak farkında olmayanlar için Google Password Manager ile parolaları eşitlemek büyük bir kolaylık sağlayabilir.

Google Password Manager İle Parolaları Eşitlemek

Kayıtlı parolalarınıza farklı şekillerde erişebiliyorsunuz.

Windows, Mac, Chrome OS ve Linux’taki Chrome’da: Parola yöneticisi parolaları Google Chrome ile eşitleyebiliyor, bu sayede masaüstü platformlarda parolalarınızı eşitleyebiliyorsunuz.

Android, iPhone ve iPad’deki Chrome’da: Google Chrome’un mobil uygulamaları da parolaları eşitleme özelliğine sahip. Bu sayede mobil cihazlarınızda oturum açma işlemleriyle uzun uzun uğraşmanıza gerek kalmıyor. Apple cihazlardaki Safari tarayıcısı desteklenmese de Chrome’un iOS versiyonu bu özelliği barındırıyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Web’de: Herhangi bir sistemden parolalarınıza erişmek için https://passwords.google.com adresine gidip oturum açabilirsiniz.

Android Uygulamalarında: Destekli uygulamalarda Google’ın parola yöneticisi otomatik oturum açılmasını sağlayabiliyor. Örneğin Chrome’da oturum açılmış bir Netflix hesabı aynı Google hesabının etkin olduğu Android’li cihazdaki Netflix uygulamasında otomatik oturum açılmasına olanak tanıyor.

Google Password Manager ile parolaları eşitlemek için Google Chrome’u bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonunuzda çalıştırın. “Ayarlar” menüsünden “Gelişmiş senkronizasyon ayarları” butonuna tıklayın.

Google Password Manager İle Parolaları Eşitlemek 1

Burada her şeyin senkronize edilmesini sağlayabilir ya da bazı ögeleri dilediğiniz şekilde kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Password Manager İle Parolaları Eşitlemek 2