Kategoriler
Rehberler

iPhone: Game Center’ı Devre Dışı Bırakmak

Apple’ın mobil cihazlarında yer alan Game Center adından da anlaşılabileceği üzere bir sosyal oyun platformu. Game Center ile arkadaşlarınızdan davet alabiliyor, onları davet edebiliyor ya da farklı şekillerde etkileşime geçebiliyorsunuz. iPhone ya da iPad’iniz ile oyun oynamıyorsanız Game Center’ı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. iPad ve iPhone’da Game Center’ı devre dışı bırakmak oldukça kolay.

iPhone: Game Center’ı Devre Dışı Bırakmak

Game Center uygulaması iOS işletim sisteminin bir parçası ve diğer doğal iOS uygulamaları gibi sistemden kaldırılamıyor. Game Center ayarlarını modifiye etmek için işletim sistemindeki “Settings” yani “Ayarlar” menüsüne gidin. “iTunes U” altında yer alan “Game Center” seçeneğine dokunun. Game Center’dan tamamen çıkış yapmak için “Apple ID”ye dokunun ve “Sign Out” butonunu kullanın.

iPhone Game Center'ı Devre Dışı Bırakmak 1

Game Center’dan hala bildirim almanız söz konusu olabilir. Davetleri hala almaya devam ediyorsanız Game Center ayarlar menüsünden “Allow Invites” ve “Nearby Players” seçeneklerini devre dışı bırakabilirsiniz. Yine alt kısımdaki “Facebook” ve “Contacts” seçeneklerini de kapatmanızda fayda var.

iPhone Game Center'ı Devre Dışı Bırakmak 2
İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici