Kategoriler
Haberler

Çinli Xiaomi Afrika Pazarına Giriyor

Çinli mobil teknolojiler firması Xiaomi, yaptığı yurt dışı çıkışlarıyla adından söz ettiriyordu. Şimdi ise firmanın Afrika akıllı telefon pazarına gireceği açıklandı. Güney Afrika, Nijerya ve Kenya Çinli firmanın Afrika‘daki ilk durakları olacak.

Firmanın pazara gelen bazı ürünleri indirimli olarak piyasaya sunulacak. Bu indirimlerin daha çok vergiler bazında olması bekleniyor. The Redmi 2 ve Mi 4 adlı telefonlar indirimli olarak sunulması beklenen telefonlardan. Firma Afrika gibi kendileri için yeni bir pazara iddialı girmek istiyor.

Xiaomi firması Afrika pazarı için önemli konumlara atamalar da yaptı. 14 Afrika ülkesinde etkin olan Mobile in Africa (MIA) firmasıyla anlaşan Xiaomi, firmadan dağıtıcılık, ithalatın sağlanması, lojistik, pazarlama ve satış sonrasıı hizmetler alanında destek alacak.

Xiaomi firmasının Küresel Strateji Müdürü Raymond Tian, yaptığı açıklamada şunlara değindi: ” Afrika‘yı akıllı telefon pazarlarının yeni sınırı olarak görüyoruz ve MIA ile ortaklık kurmaktan mutluyuz. Afrika pazarına kaliteli telefonlarımızı uygun fiyatlarla getirecek olmaktan da çok mutluyuz.”

Bakalım Xiaomi ileride başka hangi ülkelere açılacak?