in

Qualcomm Snapdragon: Sekiz Çekirdek ve Artık Daha Hızlı

Piyasanın tanınan yarı iletken üreticisi Qualcomm piyasaya sürmeye hazırlandığı 8 çekirdekli Snapdragon 820 önemli düzeyde fark yaratacak gibi duruyor. Akıllardaki soru 8 çekirdeğe sahip Snapdragon 810 varken yeni sürülen işlemcinin ne gibi artıları olacağı.

Snapdragon 810 yongasetinde Cortex-A57 ve Cortex-A53’ten oluşan 8 çekirdek var. Fakat 820’de ise Qualcomm’un kendi geliştirdiği 4 tane Kyro çekirdeği bulunuyor. Bu da farklı mimarileri kullanmak yerine tek bir güncel mimariyi kullanmanın artılarının olacağı düşünülüyor. 820’nin Kyro çekirdekleri 810’a göre daha yüksek performans sunuyor ve %30 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. MediaTek firmasının aksine, çekirdek sayısını düşürüp, ısınma problemlerini, güç tüketimini ve işlem parçalanmasını önleyerek hız kayıplarını önleme yönünde çalışmaları devam ediyor.

Snapdragon 820’nin 8 çekirdekli sürümü 820’nin Kyro çekirdekleri sayesinde yarattığı perfonmansı görebilmek için 2016’nın ilk yarısını beklemek gerekiyor.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...