Kategoriler
Apps & Oyunlar

Cortana, iOS Platformu İçin Yayımlandı!

Cortana şimdi ise iOS platformunda beta testlerini devam ettiriyor. Microsoft’un kişisel asistanı olan Cortana, iOS kişisel asistanın beta sürümünü kısa süre içinde yayınladı. Cortana’nın beta versiyonu ses destekli yardım, program yönetimi, alarm vs… gibi konularda kullanıcıya destek sunuyor.

Microsoft Cortana güncellemesi için üzücü haber geldi ...

Ayrıca test yazılımı iki platform arasında (Windows ve iOS) daha iyi iletişim için kullanıcıların iPhone’larında Cortana’dan nasıl yararlanacaklarını içeriyor. Örneğin bilgisayarınızın herhangi bir işi size anımsatmasını istedinizi varsayalım, dışarıdayken Cortana bu konuyla alakalı olarak iPhone’dan size bildirim yapıyor. Daha önceden de beta sürümü android ekosisteminde de yayımlanmıştı. Sesli asistan Cortana, hata oranlarını birçok işletim sisteminde beta testleri başlatarak çıkan sonuçlara göre hata oranlarını en aza düşürmek istiyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Beta sürümününü herkes indiremeyebiliyor. Lâkin Cortana’yı test için seçilen iOS kullanıcıları indirebiliyor. Testin şu anda Amerika ve Çin ile sınırlı olduğunu da hatırlatalım.