Kategoriler
Haberler

“Sabun Geçirmeyen” İlk Akıllı Telefon Tanıtıldı

Su geçirmeyen telefonlar hayatımızda bir süredir bulunuyor. Çok da ilgi çeken bu telefonların şimdiye çıkan modelleri genelde hep yıkanabilir modellerdi. Ancak genelde “1 metreden 30 dakika boyunca” gibi yıkama kısıtlamalarına sahip modellerin güvenilirliği hep tartışılıyordu. Hatta, telefonunu suya soktuğu için bozulan ve daha sonra da telefon servisiyle başı derde girenleri de duymuştuk.

Şimdi ise KDDI ve Kyocera bu işi bir adım daha ileri taşıyarak Digno Rafre adlı akıllı telefonu tanıttı. Bu telefon, gerçekten de “sabun geçirmez” (soap-proof) olarak tanıtıldı. Bu da telefonunuzu siz temiz olduğunu hissedene kadar yıkayabileceğiniz manasına geliyor.

Ayrıca Rafre, sıcak su dayanıklılığı ile de geliyor. 43 santigrat dereceye kadar dayanabilen akıllı telefon IP58 sertifikasına sahip. Digno Rafre‘nin renkleri ise şöyle olacak: Lacivert, Kaşmir, Mercan Pembesi. Telefonun ekranı ıslakken bile kullanılabilecek şekilde donatılmış durumda ve kazalara karşı Dragontrail camla korunuyor. Ayrıca muhtemel genç kullanıcıları için de darbe koruması da bulunuyor. Üretici tarafından yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teknik özellik tarafında ise 5 inç 720p HD ekranla gelecek olan telefon, Android 5.1 Lollipop kullanacak. Hafıza olarak 16 GB dahili hafızanın yanında microSD kart desteği sunacak olan telefon, 2 GB RAM‘e sahip olacak. 13 MP kamera ve 4G LTE desteği de sunan telefon 3,000 mAh bataryaya da sahip olacak. Fiyat bazında paylaşılan bilgi ise şöyle: JPY 57,420 ($465/€440).

Siz bu telefonu nasıl buldunuz?