in

Facebook’tan Artık Herkes Canlı Yayın Yapabilecek!

Geçtiğimiz aylarda Facebook üzerinden canlı yayın için Facebook Mentions duyurulmuştu. Fakat Facebook Mentions’u ünlülerin gerçek hesapları gibi onaylanmış hesaplar kullanabiliyor idi. Dün sadece ABD için duyurulan yeni canlı yayın özelliğinden faydalanmak için onaylı bir hesaba sahip olmanıza gerek olmadığını söyleyelim ancak iki şart bulunuyor. İlk koşul özelliğin sadece ABD’de kullanıma açılması, ikincisi ise sadece iOS için kullanılabilmesi.

Şimdilik deneme sürecinde olan özellik, önümüzdeki aylarda dünya genelinde aktif olacak. Periscope’a rakip olacak bu sistemin kullanıcısına ne gibi bir getirisi olacak? Uzun vadede Periscope’a rakip olarak düşünebilecek olan bu canlı yayın özelliği ile 1.4 milyar Facebook kullanıcısı artık canlı yayın ile etkileşimde bulunabilecek. Listenizden biri canlı yayına başladığı zaman eğer takip ediyorsanız, bildirim alacaksınız. Canlı yayına başlamak ise oldukça kolay. Yeni durum güncellemesi ekranında bir ikon şeklinde beliren bu özellik şimdilik “Live Video” olarak adlandırılıyor. Ülkemize ise yılbaşından önce gelmesini bekliyoruz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...