Kategoriler
Haberler

Samsung Android 6.0 Güncelleme Listesi Sızdırıldı

Samsung güncelleme listesine her geçen gün yeni cihazlar eklemeye devam ediyor. Samsung Vietnam tarafından sızdırılan bir görsele göre listeye Galaxy Note 5 ‘de eklenmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 4 Marshmallow güncellemesini almaya başlamıştı. Aşağıdaki listeye göre belirtilen modellerin 2016 yılının ilk çeyreğinde bu güncellemeyi almaya başlaması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 Duos

Samsung Galaxy S6 Edge+

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 Duos

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 Neo

Samsung Galaxy S5 LTE-A

Yılın ikinci çeyreğinde ise ;

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy S4 (Henüz onaylanmadı)

Android M Güncellemesinin sunduğu özelliklere kısaca bakacak olursak;

 

Samsung M 1

 

Uygulama İzinleri

Uygulama izinleri sayesinde hangi uygulamanın telefonunuzda hangi özelliklere erişip erişemeyeceği sizin elinizde. Örneğin Whatsapp’ın konumunuzu kullanmasını istemiyor musunuz? Android M’in sunduğu imkan sayesinde bu durumu çok rahat bir şekilde çözeceksiniz.

Doze Mod

Doze Mod sayesinde telefonunuz da uzun bir süre işlem yapmadığınızda otomatik olarak devreye girer ve gereksiz pil, veri harcayan uygulamaları sonlandırarak telefonunuzun pil süresini uzatır.

Google Now On Tap

Home düğmesine uzun süre basılarak açılan özellik, Marshmallow ile gelen önemli özelliklerden birisi. Now on Tap sayesinde dinlediğiniz müzik, seyrettiğiniz film, bulunduğunuz mekan gibi birçok şey hakkında hızla bilgi alabiliyorsunuz.

Hızlı Parmak İzi Erişimi

Parmak izi okuyucu sensöre sahip telefonlarda, Android M ile tüm birimlere parmak izinizi okutarak ulaşma imkanınız olacak. Telefonu kilitlerken, açarken ya da uygulamalara giriş yaparken kilit koyduğunuz takdirde yapmanız gereken tek şey parmak izinizi kullanmak.

Samsung M2

Birleştirilebilir Hafıza
Marshmallow ile gelen belki de en önemli özelliklerden birisi diyebiliriz. Artık düşük kapasiteye sahip Android’li cihazlarınıza takıcağınız harici bir hafıza kartı sayesinde dahili depolamayı arttırabilirsiniz. Bu özelliği daha detaylı anlatacak olursak önceden taktığınız hafıza kartlarını sistem harici olarak algılıyor ve dahili depolama dolduğu zaman kullanıcılara zorluk çıkartıyordu fakat güncelleme ile takılan SD kartı dahili depolama gibi görüp depolama konusunda sorunlarınızı çözmenizi sağlıyor.