Kategoriler
Haberler

Snapdragon 820 ve Daha Fazlası! HP Falcon

Aralık ayının başında GFXBench’te radara yakalanan bir isim ise HP oldu. İddiaya göre HP, yeni bir akıllı telefon üretmenin hazırlığında. Üstelik bazı teknik özellikleri de elimize ulaşmış durumda.

Uzun zamandır akıllı telefon pazarında göremediğimiz HP, bakalım pazarda kendisine yer edinecek mi? Windows Mobile 6 işletim sistemini kullanan, ilk akıllı telefonların bir zamanlar öncüsü olan HP’den gelecek atakları merakla bekliyoruz. Şimdi böyle bir hamlenin gelmesi ilgi çekici. Anlaşılan Windows 10 işletim sistemi HP’yi harekete geçirmiş gibi.

İddiaya göre HP, MWC 2016’da “Falcon” olarak adlandırılacak bir telefon duyuracak. Bu telefon Windows 10 Mobil işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi düşünülüyor. Dolayısıyla Windows mobile tabanlı cihazları baz aldığımızda Lumia serilerine bir rakip doğduğunu söyleyebiliriz. Rakip olması için elbette yüksek performans ve kalite söz konusu. Her ürününde kaliteden ödün vermeyen HP, performansını ise söz etmeye gerek bile gerek yok.

HP Falcon modeli aynı zamanda Qualcomm Snapdragon 820 yongasından güç alacak. Amiral gemisi sınıfında duyurulması beklenen cihazın tam bir performans canavarı olacağı düşünülüyor. Şubat 2016’da düzenlenecek olan MWC 2016 (22-25 Şubat) sahne alması düşünülüyor. Snapdragon 820 yongası, 5.8 inç Quad HD (2560 x 1440 piksel) çözünürlük, 20 MP arka ve 12 MP ön kamera telefonun muhtemel teknik özellikleri arasında görülüyor. Firma akıllı telefon tarafına adım atarsa, tablet bilgisayar pazarında da yeni modeller duyurmanın hazırlığında olabilir.