Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesine Kavuştu!

Her geçen gün akıllı telefonlarımızın performansıyla birlikte işletim sistemlerinin güncel olması büyük önem taşıyor. Zirâ akıllı telefonların kararlı çalışması, kullanım kolaylığı ve performansı kullanıcıların beklentilerinin arasındaki en önemli maddeler arasında bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S6 için Android 6.0 Marshmallow sürümünü yayınlayan Samsung, 6.0 için ilk güncellemeyi vermiş durumda. Peki bu güncellemenin kullanıcılarına ne gibi bir getirisi olacak? Bunları sizin için maddeledik.

Pil Ömrü

Çoğu akıllı telefon kullanıcılarının genel sıkıntısı olan pil ömrüne bu güncelleme ile uzun süreli kullanımda donma, takılma gibi sorunlara da çare getiren bu güncelleme arka planda açık kalan öğelerin daha az enerji tüketmesini de sağlayacak.

Google Now on Tap Asistanı

Android 6.0 ile birlikte Google’da “Google Now on Tap” isimli bir asistan geliştirdi. Bu güncelleme ile Galaxy S6 cihazınızla kullanabileceksiniz. Peki asistanı nasıl aktif ediyoruz ve ne gibi faydaları var? Bu asistan home tuşuna uzun süreli bastığınızda aktif duruma geliyor. Bu özellik sayesinde bir çok işlem artık daha kolay, örneğin; gideceğiniz mekan ve dinlediğiniz şarkı hakkında çok kolay ve hızlı bir şekilde bilgi alabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Güvenlik

Son zamanlarda veri güvenliği dilden düşmez durumda. Özellikle geçtiğimiz aylarda yaşanan Apple firmasının bulut depolama hizmeti iCloud’un hacklenmesiyle veri güvenliğinin önemi bir kez daha vurgulanmış oldu. Güncellemenin sunduğu güvenlik özelliği ise Google parmak izi ile güvenliği arttırma yoluna gidecek. Önce ki sürümlerde parmak izi okumasının olmaması kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Bu parmak izi işlevi android sisteminde göre ilk defa destekleniyor.