Kategoriler
Aksesuarlar

Sony’den 4K Video Kayıtlarına Özel Hafıza Kartları

Teknolojinin hızla gelişmesiyle yüksek standartlarda ve kalitede görüntüler yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Yüksek detaylara sahip bu görüntü standartlarının dosya boyutları ise kaçınılmaz oluyor. Tabi bu dosyaların boyutu bir yana, okuma/yazma hızları da önemli bir unsur.

Sony, 4K video kaydına özel yeni hafıza kartlarını duyurdu. Sony’nin yeni XQD ve SDXC UHS-II hafıza kartları yüksek kalitede fotoğraf ve video çekimlerini hedef alıyor. Nikon’un en yeni DSLR makineleri Nikon D5 ve D500 ile uyumu olan hafıza kartalarından XQD-M serisi 440MB/s okuma hızına ve 150MB/s yazma hızına ulaşabiliyor.

64 GB’lık veriyi 3 dakikada yedekleyebilen bu seride 32, 64 ve 128 GB depolama seçenekleri bulunuyor. Sony’nin diğer hafıza kartı serisi SF-M ise 260 MB/s okuma hızı, 100 MB/s yazma hızı kullanıcılarına seri çalışma ortamı sunuyor. Sony yeni hafıza kartlarıyla birlikte dünyanın ilk QXD ve SD formatlarını destekleyen kart okuyucusunu da tanıttı. Bu hafıza kartı okuyucusu yeni hafıza kartlarıyla birlikte kutu içeriğinden çıkıyor. USB 3.0 bağlantısı sayesinde hızlı veri transferi vadediyor. Sony’nin yeni hafıza kartlarının satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi henüz bilinmiyor.