Kategoriler
Apps & Oyunlar

Telefon İçin Ücretsiz Güvenlik: CM Security AppLock AntiVirus

Telefon İçin Ücretsiz Güvenlik

Telefon için ücretsiz güvenlik programı konusunda pek fazla kaliteli seçenek yok. Fakat son dönemlerde mobil platformlara yönelik olan güvenlik saldırıları çoğalmaya başladı. Özellikle açık kaynak olan Android bu konuda başı çekiyor. O nedenle en azından bir tane Android uyumlu güvenlik programına cihazınızda yer açmanızı öneriyoruz. Çok daha profesyonel bir çözüm isterseniz Kaspersky önerebiliriz.  Bu arada Apple iOS nispeten daha içe kapalı ve kontrollü bir platform olduğu için o kadar etki altında kaldığı söylenemez. Bu yüzden Android için bir güvenlik programı seçtik.

CM Security AppLock AntiVirus

Windows, Mac, iOS veya Android kullanmanızın sizi herhangi bir şekilde güvenlik programlarından muaf tutacağını düşünmemeniz gerekiyor. Eski nesil Java tabanlı telefonlarda da genel güvenliğe yönelik bazı minik araçlar vardı. Fakat iOS ve Android ile beraber bu minik araçlar başlı başına bir sistem uygulaması haline geldiler. Özellikle Android kullanıyorsanız her gün yüzlerce olası tehditle karşı karşıya olduğunuz anlamına geliyor. Truva atları vb. çevrimiçi tehditler sürekli sizi bekliyor. Bu yazımızda CM Security AppLock AntiVirus uygulamasından bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?
cmsecurity-applock

CM Security AppLock AntiVirus Android için en iyi güvenlik korumalarından birisidir. Elbette CM Security AppLock AntiVirus dışında da bağımsız güvenlik uygulamaları bulmak mümkün. Fakat 10’dan fazla koruma özelliğiyle kullanıcı deneyimini de artıran CM Security AppLock AntiVirus daha çok ilgimizi çekti. Bu uygulama Antivirüs, sistem denettimi, güvenlik duvarı, çağrı ve SMS engelleme, bildirim yöneticisi ve önemsiz dosyaları tespit etme gibi ilgi çekici ve önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor.