Kategoriler
Rehberler

Ağır Çekim Videoyu Normal Videoya Dönüştürmek

Ağır Çekim Videonun Normal Videoya Dönüştürülmesi

Bu yazımızda iOS’in özelliklerinden birisi olan Slow Motion yani Ağır Çekim videodan normal videoya dönüştürme işleminden bahsedeceğiz. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca iOS büyük ölçüde kendini geliştirdi. Şu an zaten Android ile beraber en popüler mobil platform durumundalar. Kullanıcılar daha fazla güvenlik, uygulama ve oyun için genellikle iOS ve Android’i Windows Phone’a tercih ediyorlar.

iOS 9’un popüler özelliklerinden birisi ağır çekim video kaydetme yeteneğidir. iPhone’da iOS 9.x çalıştırabilen tüm cihazlar bu yeni özelliğe sahip. Yakın zamanda iOS 9.3 sürümü de Night Shift gibi ilgi çekici özelliklerle kullanıcılara sunulmuştu .

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

iPhone’daki Ağır Çekim Videoyu Düzenleyin

iphoneslowmotionagircekim

iPhone’la kaydettiğiniz ağır çekim formatındaki videoyu açın ve sağ üstteki düzenle kısmına dokunun. Açılan ekranda sol ve sağ tarafta iki imleç göreceksiniz. Beyaz kısa aralıklar videonun hızlı yani normal göründüğü; uzun aralıklar ise ağır çekim devam ettiği yerleri işaret ediyor. Yapmanız gereken şy imleçleri birleştirmek olmalıdır. Hepsi bu kadar, artık iPhone’la çektiğiniz ağır çekim videonun normal videoya dönüştürülmesi tamamlanmış oldu.