Kategoriler
Haberler

Huawei P9 Max Özellikler

Huawei P9 Max‘ın özellikleri amiral gemisi düzeyinde bir telefon için yeterli ve özellikle rakipleri ile baş edebilecek seviyede. Telefonda firmanın geliştirdiği Kirin 955 platformu kullanılıyor. 4 GB RAM olması gereken seviyede. Depolama alanı olarak 64 GB‘lık bir alan ayrılmış durumda. Micro SD ile artırabilme şansı var. Telefonun tek ve çift SIM versiyonları bulunacak. Ülkemizde yüksek ihtimal tek SIM’li model üzerinden ilerlenecek. Huawei bu konuda rakiplerini izlemeyi seviyor.

Leica imzalı arka kamera 12 MP çözünürlüğe ve f/2.2 diyaframa sahip. Teknik verilere göre zirve rekabetinin gerisinde kalacağı kesin fakat gerçek yaşamda Leica‘nın ne derece kurtarıcı olduğunu görmek gerek. Ön kameranın diyafram açıklığı f/1.9 ile gece fotoğraflarında daha fazla ümit vaat ediyor. Çözünürlük ise 8 MP düzeyinde.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Full HD çözünürlükteki ekran rakiplerinin 4K’lık yarışını geriden izliyor ancak AMOLED‘in elbette özellikle kontrast yönünden artıları var. Telefonun pil kapasitesi 3400 mAh. Pil gövdeye sabit yapıda. 152.3 x 75.3 x 7 mm‘lik boyutlar pil kapasitesine göre fena değil ancak 162 gram ağırlık 5.5 inç‘lik bir telefon için fazla görünüyor.