Kategoriler
Apps & Oyunlar

Akıllı Telefon Güvenlik Programı: McAfee Mobile Security

Akıllı Telefon Güvenlik Programı

İşletim sistemleri dağılımına baktığımızda mobil platformların inanılmaz bir hızla büyüdüğüne tanıklık ettik. Artık kullanıcılar evlerindeki bilgisayarları nadiren aktif olarak kullanıyorlar. Çünkü akıllı telefonların sunduğu deneyim bakımından herhangi bir konfor problemi yaşatmadıkları istatistiksel olarak da bilinen bir gerçek. Tabii bu noktada güvenlik problemlerinin açığa çıktığını da görmekteyiz. Bugün bilinen sistem zararlıların önemli bir bölümü telefonlarınızı ele geçirmek için tasarlanıyor. Bu ele geçirme hamlesinin içeriğinde; kimlik bilgilerinizi elde etmek ya da arka planda sessizce çalışarak sizi takip etmek var.

Bazı akıllı telefon firmalarının McAfee (Intel Security) ile olan partnerliği sayesinde, telefonunuza kurulu olarak gelen McAfee Mobile Security uygulamasından yararlanma imkanınız var. Özellikle hırsızlığa karşı olan koruma özellikleri gerçekten takdir edilmeyi hak ediyor. Cihazınız nerede olursa olsun istediğiniz an web arayüzünden bağlanarak, istediğiniz tüm coğrafi ve teknik bilgileri elde edebilirsiniz.

McAfee Mobile Security

McAfee Mobile Security

Uygulamayı ilk defa çalıştırdığınız zaman birkaç adımda kayıt işlemini tamamlamanız istenecek. Hemen ardından karşınıza gelen ilk ekran oldukça anlaşılır. Kullanım önerimiz ‘’Otomatik tarama’’ ve ‘’Cihaz bulma’’ servislerin etkin olmasından yana olacaktır. Yazılım sessizce çalışmaya başlayacak.

McAfee Mobile Security2

‘’Cihaz bulma’’ özelliği hayati öneme sahip. Telefonunuz çalındığında veya kaybolduğunda yerini tespit edebilmenizin tek yöntemi bu bölümün etkin olmasından geçiyor. Hizmet McAfee üstünden sağlandığı için uzaktan erişerek çalınan telefonunuzu istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz.

McAfee Mobile Security3

Depolama birimine sahip her aygıtın yedeklenmesi mantıklı bir hamle. LG firması bunun için LG Backup uygulamasını kullanıma sundu. Eski cihazınızdaki verileri alabilir ya da mevcut cihazınızı baştan sona LG Cloud gibi bir ortama yedekleyerek istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

McAfee Mobile Security3

‘’Cihaz bulma’’ seçeneğinin ayarlarında ilgilenmeniz gereken seçenekler mevcut. Örneğin ‘’Arkadaş listesi’’ bölümüne yakınlarınızı ekleyerek, sıra dışı bir durumda kendilerine kısa mesaj gönderilmesini sağlamak mümkün. Aynı kısa mesaj SIM kartınız değiştirildiği zamanda da gönderilecek.

McAfee Mobile Security5

‘’Otomatik Tarama ayarları’’ bölümündeki seçenekler kullanım alışanlığınıza bağlı olarak özelleştirilebilir. Eğer batarya süresinden ödün vermek istemiyorsanız gerçek zamanlı taramayı devre dışı bırakabilirsiniz. ‘’Zamanlanmış Tarama’’ için de uykuda olduğunuz bir dönemi seçmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları