Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android 6.0 Marshmallow: Google Now on Tap Nasıl Kullanılır?

Google Now günlük akış içerisinde ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlayabilmekte. Google Now on Tap aracı bunu bir adım öteye taşıyor ve ihtiyaç duyduğunuz bilgilere anlık olarak ulaşabilmeniz için hazır durumda. Örneğin bir arkadaşınızla bilmediğiniz bir restaurantta buluşacaksınız ve ilgili mekan ile ilgili bilgiye ihtiyacınız var. Normalde anlık mesajlaşma uygulamasını kapatacak, restaurant ile ilgili Google’da arama yapacaksınız. Bu çok demode bir yöntem. Google’ın kullanıcı dostu yeni aracı sayesinde mesajlaşma uygulamasını kapatmadan ana ekran tuluna basılı tutarak restaurant ile ilgili bilgilere hızlı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Google size konum, menü ve rezervasyon için telefon numarası gibi bilgilere hızlı şekilde sunacaktır. Hatta cihazınızdaki ilgili uygulamalara -Yelp gibi- kolay erişim sağlayabiliyor.

android-6-marshmallow-google_now_on_tap

Bu örnek buz dağının görünen yüzü, Google Now on Tap cihazınızda kurulu uygulamalar ile çalışabilmekte. Film izlemek istediğinizde Google Now on Tap’tan filmin YouTube’daki fragmanını ve IMDb sayfasını açmasını isteyebilirsiniz. Sosyal ağlardaki kullanıcı görüşlerine kolayca erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Google Now on Tap maalesef Türkiye’de henüz aktif değil. Teknoloji devi Google’ın bu faydalı servisi ilerleyen dönemlerde ülkemizde de kullanıma sunması sürpriz olmayacaktır.