Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Shift ile Instagram Filtreleri Oluşturmak

Instagram Filtreleri Oluşturmak

Nefes kesici bir fotoğraf elde etmek büyük oranda kompozisyon ve şekille bağlantılı. Elbette filtre de doğru biçimde seçilmek zorunda. Instagram çıktığından beri akıllı telefonlar fotoğraf hazırlama işlemine filtreler ekleyerek DSLR’lar ile rekabet eder hale geldi. Instagram ya da bir diğer rakip uygulamayı kullanıyorsanız filtreler olarak karşınıza sunulan seçenekler başkalarının kullanmanızı istediği hazır şablonlar olmakta. Bu hazırlanmış filtreler yeni başlayanlar için son derece iyi olabilir ama her duruma hitap etmedikleri ortada.

Çözüm ise sunduğu dokular, karışımlar ve renklerle nefes kesici sonuçlar elde etmenize imkan veren Shift adlı ücretsiz uygulamayla mümkün hale gelen size özel filtreleri fotoğraf bazında oluşturmak, ardından bu filtreleri saklayıp diğer fotoğraflarınızda da kullanmak. Shift, aynı zamanda rastgele karışımlar hazırlayabiliyor ve üç dokunuş noktasıyla özel filtrelerin oluşturulmasına olanak veriyor. Böylece yaratıcılığınızı devreye sokabilir ve düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Uygulamaya ısının

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift

Google Play ortamında ücretsiz olan Shift reklamlar içeriyor. Uygulama içinden gerçekleştirilebilen düşük fiyatlı satın almadan sonra reklamlar kaldırılabiliyor. İlk açtığınızda değiştirme özelliğini gösteren bir demo göreceksiniz. shiftbypixite.com adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Fotoğraf düzenlemeye başlayın

 Instagram Filtreleri Oluşturmak

Shift ile özel bir filtre oluşturmaya başlamadan önce bir fotoğrafa gereksinim duyacaksınız. Fotoğraf seçmeye tıklayın ve Fotoğraf çekme ile kameranıza geçin ya da Yerini gösterme seçeneğini kullanarak cihazınızda depolanmış uygun bir fotoğrafı programa gösterin.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Filtreler için karıştırın

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift3

Nefes kesici bir görünüm peşindeyseniz ama fazla zamanınız yoksa iki ok işaretli butonu kullanarak ve odak noktalarını hareket ettirerek Karıştır özelliğini kullanın. Her seferinde farklı bir filtre uygulanıyor olacak.

Seçim noktalarını yerleştirin

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift4

Filtre oluşturmak için seçim noktalarını fotoğraf üstüne yerleştirin. Bireysel olarak hareket ettirin ya da tıklayıp dış sınırları tutarak grup biçiminde hareket ettirin. Noktalara zoom yaparak yeniden boyutlandırabilir, derinlik ve yoğunluk değerlerinde değişikliğe gidebilirsiniz.

Filtrenizi oluşturun

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift5

Filtreler, alt kısımda görülen çubuklar kaydırılarak elde edilir. Soldaki şiddet değerini ayarlayın, sağdakiyle renkleri uygulayın. Birlikte çalışarak etkileyici efektler elde edebilirsiniz.

Özel filtrenizi kaydedin

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift6

Yıldız butonuna tıklayarak filtrenizi kaydedin. Filtrenize ufak bir önizlemeye ek olarak isim verilecek. Yeni filtreler oluşturuldukça alt kısma eklenecekler ve görmeniz mümkün olacak.

Silme ve yeniden düzenleme

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift7

Geri al butonu yaptığınız değişiklikleri kaldırır ama bir filtreyi yukarı doğru sürükleyerek tamamen silebilirsiniz. Bir filtreyi sıklıkla kullanıyorsanız listeyi yeniden düzenleyebilirsiniz. Tıklayın, tutun ve sürükleyin.

Instagram’da paylaşın

Instagram Filtreleri Oluşturmakshift8

Paylaş butonuna tıklayarak Instagram ile kullanmaya başlayın. Bu aşamada geleneksel kırpma işlemlerini, düzenlemeleri yapabilir ve ardından paylaşabilirsiniz. Bir filtre seçebilirsiniz ama muhtemelen abartıya kaçmış olacaksınız. En iyisi normal seçip devam edin.