Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Telefonla Bir Ağa Bağlanmak

Telefonla Bir Ağa Bağlanmak

Android telefonların diğer mobil platformlara göre bir takım avantajları var. Özellikle açık kaynak olması nedeniyle Apple iOS’e nazaran daha fazla kullanıcı deneyimi kazanabiliyorsunuz. Örneğin sahip olduğunuz bir sunucudaki dosyalara her zaman PC başındayken ulaşmak zorunda değilsiniz. Akıllı telefonla bir ağa bağlanmak Android yüklü bir telefonla çok kolay. Bu yöntemle hem karşı sunucudan dosya alabilir hem de siz telefonunuzdan sunucuya dosya yükleyebilirsiniz.

AndFTP uygulamasını yükleyin

telefonla bir ağa bağlanmak

AndFTP uygulaması uzaktaki sunucunuza bağlanmak için kullanabileceğiniz en başarılı uygulamalardan birisidir. Programı çalıştırın ve (+) işaretine dokunarak bilgilerinin yazılacağı ekranı açın.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Detayları ekleyin

AndroidTelefonlaBirAğaBağlanmakAndFTP2

SFTP sunucuya ait adres, kullanıcı adı ve parola bilgilerini bilmeniz gerekiyor. Boşluklara bu bilgileri girin ve alttaki “Kaydet” butonuna tıklayarak ayarları kaydedin. Bu işlem sizi uygulamanın ana ekranına yönlendirecek.

Oturum açın

AndroidTelefonlaBirAğaBağlanmakAndFTP3

Uygulamaya eklediğiniz her hesap ana ekranda klasör olarak görünecek. Erişmek istediğiniz ağın klasörüne tıkladığınız an oturumunuz açılacak. Artık istediğiniz gibi uzak sunucudaki dosyalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Dosya düzenleme

AndroidTelefonlaBirAğaBağlanmakAndFTP4

Uygulamayı iki taraflı kullanma olanağınız var. Telefonunuzdaki verileri oturum açtığınız ağın içine aktarabilir veya tam tersi şekilde karşı taraftaki dosyaları telefonunuza hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.