Kategoriler
Apps & Oyunlar

Cabinet Beta: Android Dosya Yönetimi Uygulaması

Android Dosya Yönetimi Uygulaması

Kimi zaman Android cihazınızda dosya yönetici kurmak zorlayıcı bir işleme dönüşebilir ve en sonunda doğru biçimde çalışır hale getirdiğiniz anda neden kurmuş olduğunuzu bile unutabilirsiniz. Eğer bu durum sizin için sorun teşkil etmiyorsa, çoğu durumda seneler önce PC’lerde karşımıza çıkan çirkin görünümlü uygulamalardan pek farklı olmadığını göreceksiniz. Cabinet Beta uygulaması bu iki sorunu tek bir adımda çözmenize imkan veriyor. İlk olarak, gerçekten de iyi görünen bir uygulama ve Lollipop yüklü olan herhangi bir cihaza başarılı biçimde uyum sağlıyor. İkincisi, çalışır duruma getirip kullanmaya başlamak hiç de zor değil. Gerçekte, tek yapmanız gereken kurmak ve gerisini ona bırakmak.

Bu rehberimizde uygulamaya ait farklı kısımların ne işe yaradığını gösteriyor, bazı ilgi çekici gelişmiş özelliklerinden bahsediyoruz. Google Play ortamını ziyaret edin ve uygulamayı indirin. Kurulum işlemi bittiğinde ilk adıma geçin ve dosyalarınızı yönetmeye başlayın.

Cabinet Beta – Dosyaları yönetin

Ana sayfaya erişin

Android Dosya Yönetimi Uygulaması

Uygulama, ilk aşamada kullanıcı arabirimini anlatan bir rehber sunarak karşınıza çıkıyor. Bu bittiğinde bir butona tıklayarak ana sayfaya ulaşın. Cihazınızda yer alan klasörleri gösteren bir liste göreceksiniz.

Menü butonunu kullanın

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta2

Daha fazla bilgi almak için menü butonuna tıklayın ve ilgili klasör ya da dosya ile alakalı ne gibi seçeneklerin olduğunu gösteren listeyi analiz edin. Tekil nesnelerle çalışırken kullanabileceğiniz en basit yöntem bu.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Daha fazlasını keşfedin

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta3

Bu menüye tıklayarak herhangi bir dosyaya ait daha fazla bilgiyi elde edebilirsiniz. Uygulama, verinin depolandığı yeri, ne kadar zamandır burada tutulduğunu ve ne kadar alan işgal ettiğini gösteriyor olacak.

Birden fazla dosya seçin

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta4

Birden fazla dosyayla işlem yapmak için herhangi birine uzun süre basılı tutun. Ekran siyaha dönünce diğer dosyalara ve klasörlere tıklayabilir ve seçiminize ekleyebilirsiniz. İşlem bitince önünüze birden fazla seçenek sunulacak.

Seçili dosyaları yönetin

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta5

Sağ üst köşede bu seçenekler belirecek. Çöp kutusuna tıklarsanız dosyaları silebilir; bir yanındaki sembolle tıklayınca da kopyalama gerçekleşir. Menüyü kullanarak kesme, sabitleme, arşivleme ve tümünü seçme işlemlerini yapabilirsiniz.
Tümünü yeniden düzenleyin

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta6

Herhangi bir dosya seçili değilken menüye tıklayın ve dosyalarla klasörlerin nasıl gösterileceğini seçin. Sizin için en uygun görünen versiyonu seçin ve ardından hızlı bir tıklama gerçekleştirerek değişim olması için bekleyin.

 Pembe butonu seçin

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta7

Sağ alt köşedeki pembe buton diğer bir menü açarak yeni klasör, dosya ve bağlantı ekleme imkanı sunar. Herhangi bir seçeneğe tıklamak dosya sisteminize hızlı biçimde dosya eklemenize imkan verir.

Bir adım geri alın

Android Dosya Yönetimi Uygulamasıcabinetbeta8


Üst satırdaki ok işareti, bir üst klasöre çıkmanıza imkan verir. Dosyaların nasıl depolandığına dair genel bir fikir almak açısından faydalı olur ve hızlı biçimde klasörden klasöre geçmenize imkan verir. Böylece android dosya yönetimi uygulaması konusunu da çözmüş olduk.