Kategoriler
Apps & Oyunlar

Whatsapp Üstünden Wikipedia ile Sohbet Etmek

Whatsapp Üstünden Wikipedia ile Sohbet Etmek

Botlar artık internetin her yerindeler. Web sitelerindeki müşteri hizmetleri, Apple’daki Siri ve Microsoft’un Cortana’sı hepsi akıllı telefonlarımızda yaşıyor. Botlar birçok yönden kullanıcılara zaman kazandırıyor. Çünkü tekrarlayan işleri, otomatikleştirilmiş görevler halinde yapabilme üstüne tasarlanıyorlar. Bu yazımızda ilginç bir servisten bahsedeceğiz. Whatsapp üstünden Wikipedia ile sohbet etmek için hazırlanan bir botla karşılaştık. Nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz.

Use WhatsApp As A Search Engine And Wikipedia By Activating ...

Botu ayarlayalım

Duta.in sitesine telefonunuzdan girin. Karşınıza bir .vcf formatında bir link çıkacak. O linke tıklayarak numarayı rehberinize kaydedebilirsiniz. Eğer numara çalışmazsa bu bağlantıya tıklayarak kendiniz de ekleyebilirsiniz.

Grup oluşturun

Duta doğrudan sohbetlere yanıt vermiyor. O nedenle Duta’nın içinde olduğu bir Whatsapp grubu yaratmalısınız. Bu gruba isterseniz arkadaşlarınızı da dahil edebilirsiniz. Bot tüm katılımcılara cevap verecektir.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Duta komutları

Bot 20’den fazla komutu anlayabiliyor.  Grubu oluşturduğunuz zaman bu komutları size kendisi gönderecek. Eğer bir gün Duta cevap vermemeye başlarsa sanmayın ki sorun sizde. Bu durumda yapmanız gereken Duta.in sitesini ziyaret etmek yeni numaraları rehberinize eklemek olmalıdır.

Telegram botları seviyor

Whatsapp servisi bot konularına pek sıcak bakmıyor. Geçmişte Duta gibi bazı yararlı servisleri engellediğini biliyoruz. Çünkü kullanım şartları ve kullanıcı sözleşmesi bir takım yasakları içeriyor. Fakat Telegram bu konuda Whatsapp’ın tam tersi bir konfora sahip. Hatta sırf bu iş için bir mağazası dahi bulunuyor.