Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp Üzerinden Konum Gönderme

WhatsApp Üzerinden Konum Gönderme

Yeni bir akıllı telefon aldığınız zaman ilk yüklediğiniz uygulama WhatsApp oluyor. Hem anlık olarak mesajlaşma hem de ücretsiz olarak konuşma özellikleri ile günümüzün olmazsa olmaz uygulamaları arasında birinci sırada yer alan WhatsApp, akıllı telefon kullanıcıların eli kolu oluyor. WhatsApp üzerinden fotoğraf, video, ses kaydı gönderilebiliyor ancak belki de WhatsApp’ın en önemli özelliği karşımızdakine konumunuzu gönderebiliyor olmanız.

Akıllı telefonlarda yer alan çoğu uygulamalarda konum bilgisi görüntülenebiliyor ancak bu konumu bir arkadaşınıza göndermek istediğinizde maalsef uygulamalar buna izin vermiyor ya da konumuzu tüm arkadaşlarınız ile paylaşıyor. İşte tam burada WhatsApp devreye giriyor.

GPS özelliği

WhatsApp üzerinden sadece bir dokunuş ile anlık konumunuzu öğrenebiliyor ve dilerseniz arkadaş ya da arkadaşlarınıza konum bilgilerinizi gönderebiliyorsunuz. Üstelik bu konum sayesinde çevrenizde olan cafe, restaurant, benzin istasyonu ve birçok yeri görebiliyorsunuz.

WhatsApp Konum

WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza konum bilgisi göndermek için akıllı telefonunuzun GPS yani konum özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun GPS özelliği aktif olduktan sonra WhatsApp uygulamasından kime konum bilgimizi gönderecek ise kişi seçimi yapıyoruz. Ardından ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Ataç” ikonuna tıklayarak karşımıza çıkan “Konum” seçeneğine dokunduğumuzda bize yakınlarımızda yer alan mekanların bir listesini sunuyor. Eğer siz kendi konum bilgilerinizi göndermek isterseniz konum haritasında yer alan “İğne” ikonuna dokunarak kendi konum bilgilerinize erişebilir ve arkadaşlarınıza konum bilginizi gönderebilirsiniz..

WhatsApp Üzerinden Konum Gönderme
İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme