Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Seçilemeyen Metni Kopyalama

Android işletim sisteminde belirli eksikler var. Bunları tamamlayan uygulamalar şart olabiliyor ki son derece doğal bir durum. Örneğin bir sitede yer alan metni seçmek ve saklamak istiyorsunuz ama seçim izni bile vermediğinden kopyalayamıyorsunuz. Bu gibi durumlar normal yaşamda fotoğraf çekilerek çözülebilir ve mobil cihazlarda ekran görüntüsü almak var ama metin illa yazılmak zorunda mı?

Üçüncü parti uygulamalardan biri olan Universal Copy kullanarak sonuca gidebilirsiniz. Google Play’de ücretsiz sunulan bir uygulama olan Universal Copy için Android 4.1 ve üstü gerekiyor. Uygulama az yer kaplıyor.

1

Çok fazla seçeneği yok ve kullanması kolay. İlk olarak indirip kurun. Uygulama açılınca çalışabilmesi için izin vermeniz gerektiği söylenecek. Buna uygun biçimde erişilebilirlik ayarlara yönlendirin ve izin veri. Artık Universal Copy kullanırken diğer uygulamaların önüne geçip işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.

2

Aktifleştirdikten sonra bildirim alanına gelecek mesaj sayesinde istediğiniz anda ön plana çıkarıp kullanabilirsiniz. Örneğin bir YouTube videosu açıklamasını kopyalamak için uygulamayı aktifleştirin ve metni kopyalamaya başlayın. Beliren butona tıkladığınızda metin içeri alınacak ve panoya kopyalanacak. Artık istediğiniz uygulamaya girip bu metni yapıştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici