Kategoriler
Rehberler

Telefonda İki Fotoğrafı Birleştirme Uygulaması

İki Fotoğrafı Birleştirme

Akıllı telefon kullanarak birden fazla görsel içeren kompozisyonlar oluşturmak hiç de kolay değil. Bazı uygulamalar bu işlemi hayli zorlu hale getiriyor ve bunu başarmayı becerseniz bile büyük olasılıkla çok kötü bir sonuç elde ediyor olabilirsiniz. İşlemi basitleştirmek üzere geliştirilmiş olan BlendPic uygulaması artık Google Play ortamından ücretsiz indirilebiliyorKullanıcıların telefonlarında ve tabletlerinde yer alan en az iki fotoğrafı birleştirme konusuna olanak tanıyan harika bir platform sunuyor ve bunları kullanarak renkli bir kompozisyon elde ediyor. Görselleri içeren kompozisyon tamamlandıktan sonra kullanıcılar uygulama içinde yer alan çok sayıdaki farklı düzenleme aracından faydalanabiliyor.

Her ne kadar bazı benzer uygulamalarda olduğu kadar fazla sayıda seçenek olmasa da en detaycı fotoğrafçıları bile memnun edecek seçenekler varBu rehberde, güzel ve katmanlı bir görünüm elde etmek üzere görsellerinizi seçme ve bir araya getirme işlemini anlatıyor olacağız. Aynı zamanda sizlere görsellerinizin olabildiğinde yüksek kalitede olmasını garanti edecek ipuçlarını da vereceğiz. Beş anlaşılması kolay adımla fotoğraf harmanlama uzmanı haline gelebilirsiniz.

BlendPic – İki fotoğrafı bir araya getirin

İki Fotoğrafı Birleştirme

Kompozisyondaki ana nokta olmasını istediğiniz görseli seçerken, yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi nispeten doğal bir arka plana sahip görsel seçmeye özen gösterin. Karmaşık olan arka planlar çoğu durumda elde edilen kompozisyonun bu karmaşada kaybolmasına neden olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

BlendPicikifotografibirlestirme2

Uygulamanın alt kısmındaki Galeri sembolüne tıklayarak eklemek istediğiniz bir sonraki görseli seçin. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebildiğiniz gibi bazı görseller basit biçimde iyi bir harmanlama sonucu vermezler. Bu gibi durumlarda deneme yanılma yaparak hangi görseller uygun taramalısınız.

BlendPicikifotografibirlestirme3

BlendPic aynı zamanda harmanlama aşamasında sıkıntı yaşadığınız herhangi bir kompozisyonda kullanabileceğiniz dokulara da dahili olarak yer veriyor. Uygulamanın alt kısmındaki yıldız sembolüne tıklayın ve beliren dokulardan birini seçin. Bazı durumlarda bu dokular görsellerin birbirleriyle harmanlanmasına yardımcı olabilir.

İki Fotoğrafı Birleştirme

Uygun bir kompozisyon elde etmeyi başarmışsanız alt kısımdaki yüzde sembolüne geçin ve bazı değişiklikler gerçekleştirin. Arka plandaki görselin ne derece şeffaf olacağını seçebilir ya da basit biçimde kompozisyon genelindeki tüm renkler üzerinde seviye değişikliklerine gidebilirsiniz.

BlendPicikifotografibirlestirme5

Kompozisyonla işiniz bittiğinde uygulamanın alt kısmındaki (iki palet sembolü arasındaki) onarma seçeneğine gidin. Uygulama bu aşamada herhangi bariz hatayı ya da ufak boyutlu sorunları tespit edecek. İşlem bittiğinde kaydedebilir ve elde edilen görseli dışarı aktarabilirsiniz.