Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger’dan Dropbox Dosyası Göndermek

Messenger’dan Dropbox Dosyası Göndermek

Dropbox dosyalarımızı birden çok farklı masaüstü bilgisayar, tablet ve telefon arasında kolayca paylaşabiliyoruz. Dropbox’ın iOS ve Android uygulamaları da oldukça harika. Öyle ki birçok farklı dosya tipini görüntüleyebiliyor, dosyaları uploud edebiliyor, yeni dosyalar oluşturabiliyor ve bunları yönetebiliyoruz. Yeni bir güncelleme ile Dropbox artık kendini Facebook Messenger uygulamasına entegre ederek dosya paylaşımını daha da kolay hale getirdi. Normalde yüz ifadeleri, GIFler ve çıkartmalar için ayarların sunulduğu Messenger arayüzünde artık dosya göndermek için Dropbox seçeneği de bulacaksınız. Bu özelliği kullanması ise oldukça pratik.

Messenger uygulamasını telefonunuzda açın ve dosya göndermek istediğiniz kişiyi seçin. Daha fazla seçeneğin görüntülendiği butona dokunun ve ekranda Dropbox uygulamasını görünceye kadar aşağı kaydırın. Ekrandan uygulamayı seçerek Messenger’dan uygulama göndermeye hazır hale getirin.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?
Messenger'dan Dropbox Dosyası Göndermek

Göndermek istediğiniz dosyayı seçin ve ardından Dropbox’ın sizin için linki hazırlamasını bekleyin. Dropbox önce dosyayı sizin cihazınıza geçici olarak indirecek. Büyük bir dosya göndermeye hazırlanıyorsanız biraz beklemeniz gerekebilir. Dosya gönderilmeye hazır olduğunda otomatik olarak Messenger uygulamasına geri döndürüleceksiniz. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken ekrandaki onay butonuna basmak olacak.

Messenger'dan Dropbox Dosyası Göndermek

Bu özelliğin çalışması için Dropbox uygulamasının cihazınızda yüklü olması gerektiğini unutmayın. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız uygulamayı güncelleyerek dosya gönderme işlemini tekrarlayabilirsiniz. Dosyanızın gönderilip gönderilmediği konuşma penceresindeki bildirim işaretiyle gösterilir.