Kategoriler
Rehberler

Android Telefonlarda Wi-Fi HotSpot Nasıl Aktif Edilir?

Akıllı telefonlar internet paketsiz benzini olmayan otomobile benziyorlar, artık neredeyse tüm Dünya internete mahkum durumda ve internetsiz bir dakika bile geçiremiyoruz. Tüm işlerimizi internet üzerinden yürütüyoruz. Ev ya da ofis içerisinde tüm işlerimizi bilgisayar ya da tablet üzerinden  yapabiliyoruz ancak dışarı çıktığımızda ilk olarak servis sağlayacımızın internet paketini aktif ediyoruz ve arkadaşlarımız ile buluşacağımız zaman hatta arkadaşlarımızın internet paketi olmadığı zaman ise kendi internet paketimizi kullanıma açıyoruz. Bu haberimizde Android akıllı telefonlar üzerinde kablosuz noktası yani Wi-Fİ HotSpot özelliğinin nasıl aktif edildiğini ve hangi ayarlamaları yapmamız gerektiğini anlatıyoruz.

Akıllı telefonunuz üzerinden kendi ağıınzı oluşturabilirsiniz

Telefonunuzun Wi-Fİ HotSpot özelliği kendi kablosuz ağınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik oluşturmuş olduğunuz ağınıza kaç kişinin katılım sağlayabileceğini de siz belirleyebilir ve istediğiniz katılımcıları ağınızdan atabilirsiniz.

Wi-Fi HotSpot ile ağınıza  aynı anda 8 kişi katılım sağlayabilir

Wi-Fi HotSpot ile kurmuş olduğunuz kablosuz ağa aynı anda en fazla 8 kişi katılım sağlayabilir ve eğer dilerseniz istediğiniz katılımcıları ağınızından atabilir ya da tamamen engelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler
Screenshot_2016-04-26-10-24-41

Wi-Fi HotSpot kullanabilmeniz ve diğer katılımcıları ağınıza dahil edebilmeniz için ilk yapmanız gereken hattınızın mobil veri bağlantısını aktif etmek. Bunun için telefonunuzun “ayarlar” menüsünden “kablosuz ve ağlar sekmesinden” “diğer” seçeğine gitmek.

Screenshot_2016-04-26-10-24-51

Mobil veriyi aktif etmek için “cep telefonu ağı” seçeneğine gitmemizden sonra ise karşımıza gelen ekranda “mobil veriler” seçeneğini aktif etmemiz gerekiyor.

Screenshot_2016-04-26-10-25-02

Mobil veri seçeneğinin aktifleşmesinden sonra ise tek yapmamız gereken telefonumuzun Wi-Fi HotSpot ayarını aktif etmek ve gerekli bağlantı ayarlarını düzenlemek. Telefonunuz üzerinden Wi-Fi HotSpot özelliğini aktif etmek için telefonunuzun “ayarlar” sekmesinde yer alan “diğer” menüsüne gitmek ve “bağlantı paylaşımı ve taşınabilir ağ” özelliğinin içerisine giriş yapmak.

Screenshot_2016-04-26-10-24-51

Bağlantı paylaşımı ve taşınabilir ortakl erişim noktası menüsüne girdikten sonra ise sıra Wi-Fi HotSpot özelliğinin ayarlarının yapılandırılması ve aktif edilmesine geliyor.

Screenshot_2016-04-26-10-25-24

Karşımıza gelen sayfadan “taşınabilir Wi-Fi erişim noktası” seçeneğini işaretledikten sonra

Screenshot_2016-04-26-10-25-40

Taşınabilir ağ yani Wi-Fi HotSpot ayarlarını sağ üst köşeden aktifleştiriyoruz. HotSpot ayarları menüsünden ise kuracağımız ağımızın ismini, güvenlik şifresini ve katılımcı sayısını belirleyebiliyoruz.

Screenshot_2016-04-26-10-26-13