Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

Harici bir mikrofona sahip olmadığınız durumlarda Android telefonunuzu Windows PC‘nize bağlı bir mikrofon gibi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Android içerisinde birçok harika özelliği olan bir akıllı cihaz ve bu harika özelliklerden bir tanesine de bu yazımıza yer vereceğiz. Eğer dizüstü bilgisayarınızda dahili bir mikrofon yoksa ya da arkadaşlarınızla sohbet ederken bir harici mikrofondan size daha uygun başka bir çözüm arıyorsanız elinizin altındaki Android telefon bu ihtiyacı giderebilecek bir özelliğe sahip.

Yöntem oldukça basit ve yalnızca Android cihazınızı bilgisayarınız ile eşitleyecek bir uygulamaya bakıyor. Öncelikle yapmanız gereken WO Mic programını Windows PC’nize kurmak olacak.

PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

Daha sonra da Android cihazınızdan WO Mic uygulamasını indirin ve telefonunuza yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri
PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

Şimdiyse uygulamayı çalıştırın ve start butonuna basarak devam edin. Sıradaki ekrandan Android telefonunuzu Windows PC’niz ile eşitlerken kullanacağınız yöntemi seçeceksiniz. Kendinize uygun olan yöntemi seçerek devam edin.

PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

Settings ibaresinin altında Audio Source isminde bir başlık bulacaksınız. Buradan Mic yani mikrofon seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

Şimdi programı Windows PC üzerinden çalıştırın ve Connectivity altından telefonunuzda belirtmiş olduğunuz bağlantı ayarının aynısını burada da belirtin.

PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

Wi-Fi ve Bluetooth gibi seçeneklerden en hızlı olanı kablo bağlantısını kullanacağınız USB seçeneği olacaktır. İşlemi daha kısa tutmak adına her iki cihazdan da USB bağlantısını işaretleyebilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra artık Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlı bir mikrofonmuş gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.