Kategoriler
Konular

Kodlama Kullanmadan Android Uygulaması Yapmanın Yolları

Kodlama Bilmeden Android Uygulaması Yapmak

Bu yazımızda kodlama yapmadan Android uygulamaları üretmenin en kolay yollarından bahsedeceğiz. Aşağıda yer verdiğimiz bu websiteleri tam olarak bu görevi yerine getirmeye yarıyor.

Hepinizin bildiği gibi Android dünyada en çok kullanılan mobil platformlardan bir tanesi. Android ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Bu nedenle birisi kolayca bu işletim sistemini özelleştirebilir. Eğer Android uygulamaları hakkında birçok deneyiminiz veya fikriniz varsa ancak kodlama bilgisine sahip değilseniz, bu yazıyı takip ederek siz de Android uygulamaları yapmaya başlayabilir  ve bu sayede herhangi bir ücret ödemeden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

1. AppsGeyser

Kodlama Bilmeden Android Uygulaması Yapmak

AppsGeyser kodlamaya bulaşmadan bir uygulama yapmanızı ve bu uygulamadan para kazanmanızı sağlayan tamamen ücretsiz bir servis. Uygulamalarınız da mesajlaşma, sosyal paylaşım, sekmeler ve HTML5 desteği gibi kullanıcılar tarafından sıkça aranan çeşitli özellikleri barındırabiliyorsunuz.

2. Appy Pie

Kodlama Bilmeden Android Uygulaması Yapmak

Appy Pie son zamanların en hızlı büyüyen bulut bazlı bir uygulama oluşturma yazılımı. Hiçbir programlama beceresine sahip olmayan kullanıcıların Android ve iPhone uygulamaları yapmasına ve Google Play ile iTunes gibi marketlere sunmasına yardımcı oluyor. Appy Pie ile herhangi bir şey indirmenize veya yüklemenize gerek yok. Yalnızca uygulama sayfalarını sürükleyip bırakarak kendi mobil uygulamanızı oluşturuyorsunuz. Uygulamayı tamamladığınızda bunun HTML5 bazlı bir versiyonuna sahip oluyorsunuz. Böylelikle aynı uygulamayı Android, iPhone, iPad, Windows Phone ve Blackberry gibi çok farklı platformlarda yayınlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

3. Buzztouch

Kodlama Bilmeden Android Uygulaması Yapmak

Buzztouch on binlerce iPhone, iPad ve Android uygulamalarının yapılmasını sağlamış açık kaynak kodlu bir uygulama motoru. Buzztouch iOS ve Android yazılım geliştirme kiti (SDK) ile birlikte kullanılıyor. Yazılımın sahip olduğu açık kaynak kodlu ve web tarayıcısı üzerinden çalışan BtCentral Control Panel sistemi Buzztouch ile yapılmış uygulamaların yönetilmesine imkan sağlıyor.

4. Appyet

Kodlama Bilmeden Android Uygulaması Yapmak

Herkes AppYet’i kullanarak profesyonel bir Android uygulaması yapabilir ve bunun için herhangi bir programlama bilgisi gerekli değil. AppYet ile yazılmış uygulamalar RSS/Atom, HTML5, Podcast, YouTube, TapaTalk, Twitter ve benzer birçok farklı platform ile uyumlu biçimde çalışırlar. Uygulamalarınızı Android markete yükleyebilir ve bundan kazanç sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

5. Appclay

Kodlama Bilmeden Android Uygulaması Yapmak

AppClay hizmeti ShepHertz Technologies’de çalışmış tecrübeli uzman bir ekip tarafından oluşturulmuş. Akıllıca hazırlanmış arayüzü ve pratik yapısı ile herhangi bir kimsenin profesyonel uygulamalar oluşturmasına ve bundan para kazanmasına imkan veriyor. Bu servisle yalnızca HTML5 destekli ve Android uyumlu uygulamalar yazabiliyorsunuz.

Başta AppsGeyser olmak üzere yukarıda yer almış herhangi bir websitesi ile dilediğiniz herhangi bir Android uygulamasını kodlama bilgisi olmadan yazmak mümkün hale geliyor. Oluşturacağınız uygulama bir website uygulaması, tarayıcı uygulaması, TV, fotoğraf düzenleme, haber, kitap, ses ya da basit bir arkaplan uygulaması olabilir. Uygulamanızı hazırladıktan sonra tek yapmanız gereken ona bir isim verip markette yayınlanmasını beklemek oluyor.