Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone Uyumlu Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Privates!

iPhone uyumlu Privates! uygulaması adından da anlaşılabileceği üzere güvenlik kaygısı taşıyan kullanıcıları hedefleyen bir mesajlaşma aracı. Şu ana kadar geliştirilen en başarılı güvenli mesajlaşma uygulamalarından birisi olarak nitelendirilebilecek olan araç end-to-end şifreleme, patentli ekran görüntüsü alma koruması mekanizması, kullanıcı kontrolündeki kendini imha eden mesajlar gibi özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Kullanıcılara kendi emoji ve çizimlerini oluşturarak gönderme, fotoğraflar üzerine yazı yazma olanağı tanınmakta.

Güvenlik seviyesi “Mild”, “Wild” ve “Insane!” olarak belirlenebilmekte. Bu seviyeler gönderilen mesajların geçerlilik süresini tayin ediyor. “Mild” için 24 saat, “Wild” için 12 saat ve “Insane” için 3 saatlik zaman dilimi uygun görülmüş. Uygulama ekstra hack araçlarıyla mesajların ele geçirilmesini önlemek amacıyla telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı sonlandırmanız gerektiğini belirtiyor.

iPhone Uyumlu Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Privates 1

Privates! uygulaması profesyoneller ve güvenli mesajlaşmak isteyen standart kullanıcılar için ideal bir seçenek. Sağlık alanında çalışanlar ve hukukçular güvenlik kaygıları nedeniyle bu uygulamayı gönül rahatlığıyla tercih edebilir, uygulama kendi kendini yok eden fotoğrafların gönderimine olanak tanıdığı için bu konuda kaygısı olan kullanıcılara da hitap etmekte. “Recall” seçeneği arkadaşınıza gönderdiğiniz ama onun henüz görüntülemediği mesajları geri almanıza imkan sağlıyor, bu sayede karşınızdaki kişi eğer mesajı okumadıysa daha sonra pişmanlık dolu anlar yaşamanızın önüne geçiliyor.

Uygulama iOS işletim sistemli cihazlara ücretsiz yüklenebiliyor, Android ve Windows versiyonlarının da yolda olduğunu sözlerimize ekleyelim.

Küçük bir hatırlatma olarak da uygulama her ne kadar ekran görüntüsü almayı engelleme koruması içerse de en basit yöntem olarak mesaj ve fotoğrafların ekrandaki görüntüsünün harici bir telefon ya da fotoğraf makinesi aracılığıyla kolayca kayıt altına alınabileceğinin altını çizelim.