Kategoriler
Rehberler

Android Bildirimleri Nasıl Kaydedilir?

Android Bildirimleri Nasıl Yedeklenir?

NotiBox- Notification Backup isminde bir uygulama sayesinde Android‘de aldığınız bildirimleri otomatik olarak kaydedip daha sonrasına saklamak mümkün. Şifre, bilgi, adres ya da benzer sizin için önemli bir şey barındıran bildirimleri cihazınıza kaydettikten sonra dilediğiniz zaman aynı ya da farklı bir cihazda tekrar görüntüleyebilirsiniz. Peki Android bildirimleri nasıl yedeklenir?

Milyarca kullanıcıya sahip Android aynı zamanda kullanıcılarına da en çok özellik sunan platform olma yapısını her geçen gün koruyor. Android’de konu bildirim görüntülemeye geldiğinde bu durum cihazdan cihaza farklılık göstermekte. Çoğu Android’de bildirimler bir kez görüntülendikten sonra ebediyen kaybolurlar. Bazen aldığınız önemli bir bildirimi sonrası için saklamak istediğinizde Android cihazları normalde bu imkanı sağlamaz. Ancak platformun geniş marketi sayesinde bu tarz şeyler için bir çözüm bulmak zor olmuyor.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Yöntem oldukça düz ve uygulaması basit. NotiBox- Notification Backup ismindeki uygulamayı cihazınıza kurun. Bunun için üst satırda maviyle işaretli yere tıklayarak mağazaya gidin ve indirme işlemini başlatın. Bildirimlerinizi kaydedip yedeğini alacak olan uygulama bu.

Yüklendikten sonra uygulamayı çalıştırın ve ilk açılışta istediği izinleri sağlayın. Böylelikle bildirimlerinize erişim sağlanmış olacak.

Android Bildirimleri Nasıl Yedeklenir?

Uygulama kurulduğu andan itibaren bildirimlerinizi tarayarak onları belleğine kaydediyor. Sizde bunları uygulama ekranında tek tek görebilirsiniz. Bundan sonra alacağınız bildirimler yine otomatik olarak burada listelenecek.

Android Bildirimleri Nasıl Yedeklenir?