Kategoriler
Rehberler

Kalan Batarya Yüzdesini Arkadaşlarınızla Anlık Paylaşın

Kalan Bataryanızı Sevdiklerinizle Anlık Paylaşın

Her yıl Apple daha büyük ekrana, daha iyi özelliklere ve daha uzun batarya ömrüne sahip yeni bir iPhone çıkarıyor. Ancak henüz hiçbir bataryanın hayal edildiği gibi yettiği görülmedi. Ne yazık ki uzun bir iş gününün ardından çoğu insanın bataryası tükeniyor ya da tükenmeye yakın oluyor. Böyle durumlarda bizi önemseyen insanlara bıraktığımız yanıtsız çağrılar onları meraklandırıyor ya da bir ebeveyn bakış açısıyla endişelendiriyor. İşte bu noktada bir geliştirici Battery Share adında kullanması basit ancak oldukça işlevsel bir uygulamayı hayata geçirmiş.

Bu ücretli uygulama sayesinde kalan bataryanızın düşük olduğunu sizin belirlediğiniz insanlarla anlık paylaşabiliyorsunuz. Onlarda bu uygulamayı kullanarak dilediklerinde batarya durumunuzu görebiliyorlar. Dışarıdaki, bir gezideki ya da okuldaki çocuklarını merak eden ebeveynler için de kullanışlı bir uygulama.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Uygulama kurulduktan sonra çalıştırın ve bataryanızı paylaşacağınız kişiyi sağ yukarıdan Invite yazısına basarak listenizden seçin.

Kalan Bataryanızı Sevdiklerinizle Anlık Paylaşın

Battery Share uygulaması eşleştirme özelliği ile çalışır yani her iki kişidede uygulamanın kurulu olması gerektiğini hatırlatalım.  blue invite button tuşu sayesinde karşı tarafa uygulamayı kurmasını söyleyebilirsiniz.

İki tarafta uygulamayı kurduktan sonra artık uygulama arayüzünden kalan bataryalarınızı anlık görmeniz mümkün oluyor.

Uygulama anlık olarak kendini yeniliyor ancak isterseniz sol yukarıdaki mavi blue refresh button butonu kullanarak ekranı tazeleyebilirsiniz. Ayrıca kendi batayanızı paylaşmak istemezseniz aşağıda mavi alandaki Me yazısına basarak Share My Battery Status özelliğini kapatın. Bunun için Turn Off demeniz yeterli olacak.

Battery Share aktif internet bağlantısı gerektiği gibi yalnızca iOS 9 ve üst versiyonları ile çalışıyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.