Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Kişilere Fotoğraf Eklemek

Kişilerinize Fotoğraf Ekleyin

iPhone ve iPad‘ler varsayılan olarak kişi listenizdeki numaraları gri bir daire içinde gösterirler. Bunun herhangi bir işlevi olmadığı gibi aslında o sıkıcı dairelerin yerini fotoğraflarla değiştirebilirsiniz. Bunu yapmaksa oldukça basit. Sizde yazımızı takip ederek kişilerinize fotoğraf ekleyin.

Facebook bunu sizin için otomatik olarak yapıyor. Facebook‘ta ki arkadaşlarınız aynı zamanda kişi listenizde ekliyse kontaklarınız arasında fotoğrafıyla görüntüleniyor. Ancak cihazınız Facebook adresinizle eşli değilse bu işe yaramayacaktır. Bu durumda manuel olarak yapmanız gerekiyor.

Kişiler uygulamasını çalıştırın bunun için ana ekranınızda ahize simgesini içeren yeşil uygulamayı kullanın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak
Kişilerinize Fotoğraf Ekleyin

Fotoğraf eklemek istediğiniz kişiyi bulun ve sağ yukarıdan Düzenle yazısına dokunun. Düzenle butonunu kullandıktan sonra yeni ekranda artık gri dairenin içini Fotoğraf Ekle yazısı alacak. Bu yazıya dokunduktan sonra kameranızı kullanarak bir fotoğraf alabilir ya da mevcut medyalarınız arasından seçim yapabilirsiniz.,

Seçim yaptıktan sonra fotoğrafın bir önizlemesini daire içinde göreceksiniz. Daire fotoğrafın küçük halinde görüneceği alanı gösteriyor. Bunu hizaladıktan sonra seçimizi tamamlayın. Daha sonra Düzenle sayfasını sağ yukarıdan onaylayın. Hepsi bu. Artık biri sizi aradığında onu fotoğrafıyla beraber görebileceksiniz.