Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Akıllı telefon ekranları her geçen gün daha iyi hale geliyorlar. Hatta Samsung Galaxy S7 ile üretilmiş en iyi akıllı telefon ekranlarından birine şahit olduk. Ancak cihazlarımızdaki ekranların hayal kırıklığı yaratan bir yanı var ki o da yeterince akıllı olmamaları. Çoğu ekranın sadece belirlenen süre sonunda otomatik kapanabilmesi, tekrar açmak için ekrana dokunmak ya da baş parmağınızla basılı tutmak alışılabilen şeyler olsada hala yeteri kadar pratik değiller. Şimdi bahsedeceğimiz uygulamayı kullanarak siz de Android ekranını akıllı hale getirin.

KinScreen isminde yeni bir uygulama sayesinde ekranınızı hiç olmadığı kadar iyi hale getirebilirsiniz. Örneğin, ekranınız siz kullandığınız müddetçe açık kalır ve kendi kendine kapanmaz ya da kullanmayı bıraktığınız anda otomatik kapanır. KinScreen bunları başarabiliyor.

Ekranınız üzerinde tam kontrol sağlayan KinScreen’i kurmak ve hazırlamak çok basit. Hatta kurduktan sonra bir daha hatırlamanız gerekmiyor. Ayarlarını kurcalamadan olduğu gibi bıraksanız dahi KinScreen işini iyi yerine getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

KinScreen – Google Play Store

Uygulamayı indirip kurduktan sonra çalıştırın ve ardından istediği tüm izinleri verin. Aksi takdirde tüm fonksiyonlarını kullanamazsınız. Tamamen durdurmak istediğinizde bunu tek bir dokunma ile yapabiliyorsunuz. Aşağıda gördüğünüz çubuğa bir kez dokunduğunuz zaman uygulama tamamen durmuş oluyor. Şimdi detaylarına inelim.

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Uzaklık ve Hareket Sensörleri

Bu uygulama cihazınızdaki çeşitli sensörleri kullanarak kullanıcının telefonu kullanıp kullanmıyor olduğunu anlayabiliyor. Bu sayede ekranı açık tutup tutmayacağına karar veriyor. Gerçekten akıllıca. KinScreen’i kurcaladığınızda bu sensörlerin işleyişi hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz ancak şimdi konumuza dönelim.

Ekranı Açmanın Farklı Yolları

Uygulamanın sunduğu yollardan ilki elinizi ekran üzerinde sallayarak açılmasını sağlamak. Bu yöntem ilginç olduğu gibi uzaklık sensörünü kullandığından bataryayı tüketebilir. Bu havalı özelliği kullanmayı tercih edebilir ya da her zamanki yolla ekranı açmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?
Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Ayrıca premium versiyonla gelen bir özelliği kullanarak eğer ekran 60 dakikadan uzun süre kapalı kaldıysa bu yolla açılmamasını sağlayabilirsiniz.

Ekranı Açık Tutmak

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Burada ekranın ne zaman açık tutulması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Seçeneklerden ilki hareket algılama ile ilgili. Eğer cihazdan herhangi bir hareket tespit edilirse ekran açık tutulmaya devam ediyor. Ancak bir altındaki seçeneği aktive ettiğinizde eğer telefon 10 dereceden az bir açıda duruyorsa özellik devre dışı kalıyor. Yani bu telefonunuzun düz bir zeminde durduğu anlamına geliyor.

Uygulama bildirim menüsüne yerleşerek size hızlı seçenekler sunuyor. Örneğin, telefonunuzdan bir şey okurken ekranın yazının ortasında kapanmasını istemezsiniz. Bunun için her seferinde cihazın ayarlarına ulaşmaktansa bildirim barını açıp uygulamanın ekranı her zaman açık tutmasını seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Ekranı Kapalı Tutmak

Ekranın ne zaman kapalı tutulması gerektiği koşulları seçebilirsiniz. Bazı özelliklerin sadece premium versiyonla geldiğini belirtelim. Ancak tüm seçenekler zaman bazlı çalışıyor ve oldukça pratikler. Örneğin, cihazı son tutuşunuzdan 20 saniye sonra kapanmasını ya da kilit ekranındayken son tutuştan 10 saniye sonra kapanmasını seçebilirsiniz. Uygulamanın cihazı tutup tutmadığınızı anladığını söylemiştik. Bu bakımdan başarılı seçenekler sunduğu görülüyor.

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Geliştirici uygulamanın cihazınızdaki sensörleri kullanıyor olmasına rağmen iyi optimize edildiğinden oldukça batarya dostu olduğunu söylemiş. Kullanıcıların yorumlarından da bataryaya büyük bir etkisi olmadığı anlaşılıyor. Ancak sizde test ettiyseniz yorumlarınızı bizimle paylaşın.